برخلاف گزارشات مبنی بر احتمال دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه در حاشیه نشست «تغییرات اقلیمی» پاریس، کرملین اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» با «رجب طیب اردوغان» دیدار نخواهد کرد اما امکان دیدار پوتین با رئیس‌جمهور آمریکا وجود دارد.
کد خبر: ۸۶۰۹۱۴
پوتین با اردوغان در پاریس دیدار نمی کند

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز دوشنبه (امروز) تصریح کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هیچ برنامه‌ای برای دیدار با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ندارد.

بنا به گزارش پایگاه «اسپوتنیک»، سخنگوی کرملین گفت که با اینحال به احتمال زیاد پوتین در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند.

پسکوف به خبرنگاران در پاسخ به احتمال دیدار پوتین با اوباما گفت: «ما این احتمال را رد نمی‌کنیم که نشستی بین پوتین با اوباما وجود داشته باشد و آنها احتمالاً در حاشیه این کنفرانس دیدار خواهند کرد. گفت‌وگویی با اردوغان صورت نخواهد گرفت. هیچ‌یک از نشست‌ها برنامه‌ریزی نشده است».

جنگنده ترکیه روز سه‌شنبه (۲۴ نوامبر- ۳ آذر) یک بمب افکن سوخو ۲۴ روسیه را در منطقه مرزی سوریه سرنگون کردند.

در پی این سانحه، ترکیه اعلام کرد که دو هواپیما وارد حریم هوایی این کشور شده بودند و به هشدارهای مکرر ترکیه توجهی نکردند، بنابراین هواپیماهای ترکیه یکی از آنها را هدف قرار دادند اما روسیه ادعای ترکیه را تکذیب کرد و گفته است که این هواپیماهای ترکیه بودند که وارد حریم هوایی سوریه شدند و هواپیمای روسیه را هدف قرار دادند.

از آن روز تاکنون روسیه روابط خود با ترکیه را محدود کرده و به گردشگران روس توصیه کرده‌اند که از سفر به ترکیه پرهیز کنند و همچنین روابط اقتصادی خود را با آنکارا محدود کرده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها