jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۶۰۸۸۸   ۰۹ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۱

رئیس اتاق تهران از اقدام دولت در صدور ویزا برای تجار خارجی در فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد.

صدور آنی ویزا برای تجار خارجی در فرودگاه امام

مسعود خوانساری در نشست مشترک تجاری ایران و ایتالیا، گفت: ایران صنایع بزرگی دارد که به دولت وابسته بوده و توانسته ارتباطات خوبی با شرکت‌های خارجی طی ماه‌های گذشته برقرار کند اما برای صنایع کوچک و متوسط، اتاق بازرگانی زمینه‌های لازم در همکاری‌های مشترک را فراهم خواهد کرد.

به گزارش مهر،رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: در سال‌های گذشته جوسازی مانع توسعه روابط اقتصادی میان ایران و کشورهای مختلف دنیا شده است که با اقدام دولت، راه در حال گشایش است.

وی تصریح کرد: براساس تصمیم اخیر دولت، اعطای ویزا در فرودگاه امام خمینی (ره)، زمینه‌ای را فراهم کرده تا هر تاجر متقاضی به ورود به ایران بتواند بدون موانع و بروکراسی‌های دست و پاگیر به ایران سفر کند که این در توسعه اقتصادی موثر است.

به گفته خوانساری، فعالان اقتصادی امیدوارند تا سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا، چند موافقتنامه تاثیرگذار بر روابط تجاری دو کشور به امضا برسد و طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسبی میان ایران و ایتالیا تعریف شود.

همچنین در این نشست محمدمهدی بهکیش عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا نیز با اشاره به فرصت‌های مناسب اقتصاد ایران، گفت: هم‌اکنون سرمایه‌گذاران زیادی علاقه‌مند به ورود به اقتصاد ایران هستند اما تاکید ایران، انجام سرمایه‌گذاری و فاینانس طرح‌های اقتصادی و رقابتی است.

وی افزود: ایتالیا نباید از غافله اجرای طرح‌های اقتصادی در ایران عقب بماند. به گفته بهکیش، ایران هم‌اکنون به بازاری برای صادرات نیاز دارد و تاکنون بیشتر تمرکز اقتصاد ایران بر نفت بوده در حالی که هم‌اکنون هدفگذاری اصلی، توسعه صادرات است.

بهکیش تصریح کرد: بازارهای خوبی در اطراف ایران وجود دارد که به لحاظ زبان، فرهنگ و حوزه‌های جغرافیایی، خارج از دسترس ایتالیایی‌ها است، بنابراین شرکت‌های ایتالیایی می‌توانند از طریق ایران به این بازار دسترسی داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر