jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۵۹۴۲۸   ۰۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۵

کف‌زنان بین‌المللی که تحت تعقیب پلیس بین‌الملل بودند، پس از سرقت از توریست‌های عرب‌ زبان در تهران دستگیر شدند. متهمان با جعل عنوان مامور دست به سرقت می‌زدند.

شکار گردشگران توسط دزدان بین‌المللی

به گزارش جام‌جم، اوایل هفته گذشته یک تبعه عراقی با حضور در شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران از سه مردجوان به اتهام سرقت دلارهایش شکایت کرد .

شاکی در اظهاراتش گفت: برای چند هفته به ایران سفر کرده بودم. امروز در محوطه فرودگاه مهرآباد منتظر تاکسی بودم تا به هتل محل اقامتم بروم که سه مرد جوان از خودرویی پیاده شده و به سمتم آمدند و با معرفی خود به‌عنوان پلیس ایرانی، مدعی شدند من با خود یک محموله دلار تقلبی حمل می‌کنم و باید اموالم را بازرسی کنند. آنها بدون توجه به اعترض‌هایم، اموالم را جستجو و پس از بررسی دلارهایم، با خودرویشان محل را ترک کردند.

وی اضافه کرد: پس از بررسی دلارها، متوجه شدم 1600 دلارم کم شده است .همان جا پی بردم آن سه مامور پلیس دلارهایم را دزدیده‌اند. به پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران رفتم و ماجرا را اطلاع دادم که درگفت‌وگو با ماموران این اداره متوجه شدم آنها مامور قلابی بودند. همزمان با تشکیل پرونده قضایی وبا دستور یوسف باقری‌فارسی، بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران، تحقیقات پلیس دراین باره به سرپرستی سرهنگ ابوالفضل عرب، رئیس پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران آغاز شد. ماموران با چهره‌نگاری از سه سارق مامورنما، به جستجوی آنها پرداختند تا این که دو روز پیش هنگام گشتزنی در محوطه پایانه فرودگاه سه متهم فراری را شناسایی و دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی به اظهارات ضد و نقیض پرداختند اما ماموران در بازرسی خودروی توقیف شده سارقان، دلار و دینار‌های سرقتی را همراه بی‌سیم پلاستیکی و کارت شناسایی پلیس پاکستان کشف کردند. این در حالی بود که بررسی سوابق کیفری سارقان نشان می‌داد این متهمان که دو نفر ازآنها با هم برادر و نفر دیگر داماد خانواده است، هر کدام دارای ده‌ها فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت و کف‌زنی هستند و چند سالی در حبس بوده‌اند. از چند سال پیش نیز با سپردن وثیقه در محاکم قضایی مرخصی گرفته و دیگر به زندان بازنگشته‌اند.

دزدی سریالی 3 فامیل با جعل عنوان پلیس

سرهنگ ابراهیم حسین‌زاده، رئیس پلیس فرودگاه مهرآباد تهران در این باره گفت: با تحقیق از متهمان مشخص شد آنها با شناسایی مسافران عرب‌زبان و نشان دادن کارت پلیس پاکستان به این افراد، خود را به‌عنوان پلیس ایران معرفی و هنگام بازرسی طعمه‌ها، دلارهایشان را به شیوه کف‌زنی سرقت می‌کردند.

وی اضافه کرد: تحقیقات از این سه متهم ادامه داشت تا این که ماموران احتمال دادند این افراد در سرقت‌های دیگری نیز نقش داشته باشند. با بررسی در این زمینه معلوم شد دو برادر با ورود به بانکی در تهران خود را به‌عنوان جهانگرد خارجی جا زده و با نشان دادن چند بسته دلار از کارمند بانک خواستند دلارهایشان را به پول ایرانی تبدیل کند که در یک لحظه شش میلیون تومان پول موجود در پشت گیشه بانک را سرقت و فرار می‌کنند. در ادامه مشخص شد متهمان دارای سابقه ارتکاب جرایم در دیگر کشورها نیز هستند و یکی از آنها به اتهام سرقت در آنکارا تحت تعقیب پلیس این کشور و اینترپل نیز بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر