پرداخت حقوق بازنشستگان متمرکز شد

حذف 7000 همپوشانی بیمه‌ای توسط تامین‌ اجتماعی

سخنگوی دولت صبح امروز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به اظهار نظر در باره مسائل مختلف از جمله ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان و امحای ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی پرداخت.
کد خبر: ۸۵۹۱۵۶
ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان واقع بینانه خواهد بود

محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه نمی‌توانیم بیش از حد نصاب اعتبارات جاری اقدام کنیم، گفت: چه برای بازنشستگان و چه برای شاغلین، باید نسبت به ترمیم حقوقشان واقع بینانه عمل کنیم.

وی گفت: پیش‌نویس لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم تقدیم دولت شده و امیدواریم در دولت جلسات فوق‌العاده این لوایح را تصویب و به مجلس تقدیم کنیم.: به طور کلی تا کنون 25 هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم.

نوبخت با بیان اینکه موضوعات برجام را به هیأت نظارت واگذار می‌کنیم، افزود: اینکه از فردا هرکسی بگوید چیزی که اتفاق افتاده مورد نظر ما نبود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

سخنگوی دولت همچنین گفت که برکناری نعمت‌زاده صحت ندارد.

وی در ادامه این نشست تصریح‌کرد: دولت رأساً از طریق شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود بانکی ورود پیدا نمی‌کند، دولت بخشی از این شورا را تشکیل می‌دهد.

نوبخت اضافه‌کرد: به بانک‌ها نیز اعلام کردیم کسانی که برای دریافت کارت اعتباری معرفی می‌شوند، بخشی از حقوق آینده خود را برای اقساط این تسهیلات در نظر می‌گیریم و از متقاضیان، تعهد می‌گیریم و قرارداد می‌کنیم که قسط آنها را دولت از حقوق ایشان بردازد.

سخنگوی دولت درباره حادثه ورامین گفت: این حادثه، اولین حادثه نیست و قابل پیش‌بینی است که آخرین نیز نباشد؛ این تقابل دو سلیقه و نگاه است، یک نگاه اجازه می‌دهد همه افراد با رعایت قانون، نظرات خود را اعلام کنند که از برجام تا سایر مسائل، پیگیری شود.

وی در ادامه این نشست افزود: بیش از هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی به بخش تولید کمک کرده‌ایم.

نوبخت اظهارداشت: با تک‌نرخی شدن بنزین کارت‌های سوخت از بین نخواهد رفت زیرا کارکردهای خود را خواهد داشت.

سخنگوی دولت یادآوور شد: غیبت روحانی در مجمع تشخیص مصلحت به دلیل مشغله کاربی بوده است.

وی در خصوص خبری یکی از نمایندگان مجلس در خصوص امحای ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی گفت: این اقلام اصلا متعلق به دولت نیست، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از طریق بانک توسعه صادرات این تعهد را دارد اگر بازار صادراتی برای این محصولات یافته شد، ما درباره صادرات این محصول، کمک می‌کنیم.چه کسی می‌پذیرد سیب‌زمینی تولید و سپس امحاء شود؟

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها