jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۸۸۶۸   ۰۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۶

سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز با حضور روسای جمهور و نخست وزیران ۹ کشور در تهران آغاز شد.

آغاز اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز دقایقی پیش در سالن اجلاس سران آغاز شد.

روسای جمهور روسیه، بولیوی، ونزوئلا، عراق، ترکمنستان، نیجریه، گینه استوائی و نخست وزیر الجزایر دراین نشست شرکت کرده اند.

روسای جمهور و نخست وزیران هنگام ورود از درب اصلی مورد استقبال حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان قرار گرفتند.

این مراسم با عکس دسته جمعی روسای هیات های شرکت کننده آغاز شد و پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن رئیس جمهور کشورمان سخنرانی خواهد کرد.

بنابراین گزارش، بعد از سخنرانی روحانی، روسای هیات ها، میهمانان و دبیرکل GECF هرکدام به مدت ۷ دقیقه سخنرانی خواهند کرد. همپنین در ادامه روسای سازمان های بین المللی مدعو ( اوپک، آژانس بین المللی انرژی، مجمع بین المللی انرژی ) هر کدام به مدت ۳ دقیقه صحبت می کنند.

سپس نشست خصوصی روسای هیات های شرکت کننده در این اجلاس آغاز می شود که در این نشست وزیر نفت جمهوری اسلامی گزارشی از اجلاس وزرا ارائه خواهد کرد و سپس بیانیه پایانی توسط دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز قرائت می شود.

در ادامه روسای هیات ها ملاقات های دوجانبه خواهند داشت و در پایان اجلاس سوم، رئیس جمهور کشورمان در مصاحبه مطبوعاتی حاضر می شود.

سومین اجلاس کشورهای صادرکننده گاز با حضور ۱۷ کشور عضو مجمع گازی (شامل ۱۲ کشور عضو اصلی و ۵ کشور عضو ناظر) یکم و دوم آذرماه در تهران برگزار شد.

این اجلاس در سه سطح کارشناسان ارشد، وزرای خارجه و سران کشورها برگزار شده است.

علاوه بر کشورهای عضو مجمع گاز بعضی از سازمان های بین المللی نیز در این اجلاس حضور دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر