jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۷۴۰۵   ۲۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۶

رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر وجود اختلاف میان واشنگتن و مسکو بر سر حضور «بشار اسد» در قدرت، تأکید کرد: روسیه به جای آنکه حضور نظامی خود در سوریه را متمرکز بر حفظ اسد کند، بر حملات به داعش متمرکز شود.

اوباما: روسیه به جای تمرکز بر حفظ اسد به داعش حمله کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، که به فیلیپین سفر کرده با تاکید بر وجود اختلاف میان واشنگتن و مسکو بر سر حضور «بشار اسد» در قدرت، در عین حال تاکید کرد که روسیه در مذاکرات اخیر در مورد بحران سوریه، «شریک موثری» بوده است.

اوباما در ادامه گفت: دو کشور همچنان بر سر نقش بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، در آینده آن کشور و ادامه حضور او در قدرت، اختلاف دارند. با این وجود، اختلافات، مانع آن نشده است که آنها به دنبال راهی برای ایجاد آتش‌بس نباشند.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرده است که روسیه به جای آنکه حضور نظامی خود در سوریه را متمرکز بر حفظ اسد کند، بر حملات به داعش متمرکز شود.

سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا در مانیل، همزمان با سخنان دیمتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه، در همین شهر است، که گفت با وجود آنکه کشورش قادر است به روش خود با تروریسم مقابله کند، اما بهترین گزینه برای این کار اتحاد با غرب است.

سخنان نخست‌وزیر روسیه یک روز پس از آن بیان شده که مقامات این کشور تائید کردند سقوط هواپیمای خطوط «متروجت» ناشی از بمبگذاری بوده است.

کشورهای غربی، پس از آنکه مسکو شبه‌جزیره کریمه را به خاک روسیه ملحق کرد، و با شدت گرفتن نبردها در شرق اوکراین، وارد دوری کم‌سابقه از روابط پرتنش با آن کشور شدند اما اکنون سقوط هواپیمای روسی و ووقوع حملات تروریستی در پاریس عاملی شده تا شرق و غرب در راه اتحاد با یکدیگر قدم بردارند.

مانیل محل گردهمایی سران کشورهای آسیا-پاسیفیک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها