jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۷۳۰۱   ۲۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

براساس گزارش‌های منتشره بیشتر بازارهای مالی اروپا در برابر حادثه تروریستی فرانسه مقاومت کرده و درصد کمی نوسان یافته‌اند.

در حالی که انتظار می‌رفت ارزش سهام در بازار بورس پاریس با کاهش شدیدی روبه‌رو شود، این شاخص تنها 8 صدم درصد افت داشته است. در عین حال ارزش سهام بخش هتلداری و کمپانی هواپیمایی ایرفرانس با افت شدیدی همراه بوده است؛ چرا که بسیاری از مسافران از پرواز به مقصد پاریس منصرف شده‌اند. از سوی دیگر در سایر بازارهای بورس اروپایی، از جمله در بازار بورس لندن ارزش سهام افزایشی معادل 46 صدم درصد داشته است، این در حالی است که شاخص سهام در بازار بورس فرانکفورت رونق 5 صدم درصدی به خود دیده است./ فرانس 24

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها