jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۵۷۰۱۸   ۲۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۶

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سیاست وزارت بهداشت به هیچ عنوان افزایش قیمت دارو نیست، ضمن تکذیب مجدد افزایش قیمت 200 قلم دارو، گفت: سیاست ما این است که در نیمه دوم سال قیمت برخی داروهای تولید داخل را که زیان‌ده هستند، اصلاح می‌کنیم.

اصلاح قیمت داروهای زیان‌ده، نیمه دوم 94

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا با تکذیب اظهار نظر یکی از اعضای سندیکای دارو مبنی بر گران شدن قیمت 200 قلم دارو، گفت: تایید نمی‌کنیم که 200 قلم دارو گران شده است. خود عضو سندیکا هم این موضوع را تکذیب کرد.

وی افزود: سیاست وزارت بهداشت این است که در نیمه اول سال جلوی هر گونه افزایش قیمت دارو را می‌گیرد و به هیچ عنوان در نیمه اول سال با افزایش قیمت دارو مواجه نیستیم. این روندی است که در سال‌های گذشته وجود داشته و امسال نیز ادامه دارد.

اصلاح قیمت برخی داروهای تولید داخل در نیمه دوم سال

دیناروند در ادامه با تاکید بر لزوم اصلاح قیمت برخی داروهای تولید داخل در نیمه دوم سال، گفت: در نیمه دوم سال قیمت داروهای تولید داخلی که به دلایلی مانند افزایش هزینه‌های تولیدشان، ممکن است زیان‌ده شوند را اصلاح می‌کنیم. چرا که اگر قیمت‌ آنها اصلاح نشود، آسیب‌های بیشتری به بیماران وارد می‌شود، چون یا کیفیت این داروها کاهش می‌یابد یا دیگر تولید نمی‌شوند. بنابراین برای جلوگیری از این موضوع این داروها اصلاح قیمت می‌شوند.

سیاست کنترل قیمت دارو پا برجاست

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بنابراین سیاست اصلاح قیمت این داروها در نیمه دوم سال انجام می‌شود، تاکید کرد: البته در کل سیاست کنترل قیمت دارو پابرجاست. یعنی به طور کلی نظر وزیر بهداشت این است که ما همیشه مواظبت کنیم تا فشاری به بیماران وارد نشود.

تعداد داروهایی که اصلاح قیمت می‌شوند، مشخص نیست

وی درباره تعداد داروهایی که اصلاح قیمت می‌شوند هم گفت: تعداد این داروها مشخص نیست و این موضوع به ارزیابی‌ها وابسته است. در این راستا معمولا شرکت‌های تولیدی، از ما اصلاح قیمت داروهایی را که زیان‌ده هستند، درخواست می‌کنند، سپس کار کارشناسی صورت گرفته و معمولا اصلاح قیمت انجام می‌شود اما افزایش قیمت از حد تورم بیشتر نخواهد بود.

دیناروند با بیان اینکه اصلا سیاست وزارت بهداشت این نیست که یک تعداد دارو برای اصلاح قیمت تعیین کند و به آن برسد، افزود: بنابراین اینطور نیست که ما یک رقم تعیین کنیم و بگوییم این تعداد دارو مجاز به اصلاح قیمت هستند.

سیاست افزایش قیمت دارو در دولت وجود ندارد

وی تاکید کرد که به هیچ عنوان سیاست افزایش قیمت دارو در دولت وجود ندارد و "ما برای اینکه تامین داروی مردم با خطر مواجه نشود، در نیمه دوم سال اجازه اصلاح قیمت‌های داروهای زیان‌ده را می‌دهیم. حال ممکن ست این داروها دو تا باشد یا 200 تا باشد، اما در حال حاضر تعداد آن مشخص نیست."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها