jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۸۵۶۸۱۴   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۹:۴۸

مشاور حمل و نقل و ترافیک شهرداری سمنان گفت: دوربین های ثبت تخلف سرعت در بلوارهای شهید نوروزی و شهید اخلاقی سمنان نصب شد.

نصب دوربین ثبت تخلف سرعت در محورهای دورن شهری سمنان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان، احسان کاشی گفت: بلوارهای شهید نوروزی و شهید اخلاقی سمنان از بلوارهای پرتردد هستند و چندین آموزشگاه و مدرسه و بیمارستان در حاشیه آن قرار گرفته اند و با توجه به رشد چشمگیر تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده در آنها و تلفات مالی و جانی ناشی از حوادث به خاطر سرعت بالای خودروها، نصب این دوربین ها در این دو بلوار برنامه ریزی شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور، شهرداری ها موظفند تجهیزات کنترل ترافیک را در نقاط حادثه خیز نصب کنند و شهرداری سمنان بر همین اساس، تصمیم بر نصب دوربین های ثبت تخلف سرعت با هدف آرام سازی ترافیک در این محورها گرفت.

مشاور حمل و نقل و ترافیک شهرداری سمنان اظهار کرد: براساس قانون، سرعت مجاز خودروها درون شهرها 60 کیلومتر است و پلاک خودروهایی که بیش از 60 کیلومتر سرعت داشته باشند توسط این دوربین ها ثبت و با همکاری پلیس راهور، برای تخلف آنان اعمال قانون می شود.

کاشی خاطرنشان کرد: خرید و نصب این دوربین ها دو میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه داشت و در مرحله بعدی نیز مرکز کنترل ترافیک با هزینه ای بالغ بر 150 میلیارد ریال راه اندازی خواهد شد.

سمنان – خبرنگار جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها