jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۸۵۵۸۴۴   ۲۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۸:۵۲

رئیس سابق شورای شهر یکی از شهرهای گیلان که به اتهام قتل همسر و دو فرزندش دستگیر شده بود، با رضایت اولیای‌ دم و سپردن وثیقه آزاد شد.

آزادی رئیس سابق شورای شهر متهم به قتل خانواده‌اش

به گزارش جام‌ جم آنلاین ، ساعت 23 و 30 دقیقه شامگاه یکشنبه 13 اردیبهشت امسال، مردی با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفت و از آتش‌سوزی در خانه‌ای در یکی از شهرهای استان گیلان خبر داد. دقایقی بعد با اعزام نخستین ماموران ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه، آنها مشاهده کردند ساختمان دو طبقه ویلایی که زیر آن مغازه بود، آتش گرفته و مرد جوانی که دچار سوختگی شده بود، مقابل در ورودی ساختمان افتاده است. ماموران پس از خاموش کردن شعله‌های آتش، پیکر سوخته زن 35 ساله و دو پسر شش و هشت ساله‌اش را از خانه خارج و به بیمارستان منتقل کردند. زن جوان و دوپسرش به علت شدت سوختگی جان خود را از دست دادند، اما پدر خانواده که رئیس شورای شهر بود، از مرگ نجات یافت. در حالی که علت این آتش‌سوزی نشت گاز اعلام شده بود، تیمی از ماموران پلیس آگاهی با حضور در محل حادثه به بازرسی آنجا پرداخته و متوجه عمدی بودن آتش‌سوزی شدند.

با کشف این سرنخ، ماموران راهی بیمارستان شده و به تحقیق از پدر خانواده پرداختند که او به جنایت خانوادگی اعتراف کرد و گفت: مدتی بود با همسرم اختلاف داشتم. شب حادثه دوباره با هم درگیر شدیم و او قصد ترک خانه را داشت. برای این که سد راهش شوم، چهار لیتر بنزین تهیه کرده و روی فرش ریختم. با این کار فقط می‌خواستم او را بترسانم، اما ناگهان بخار بنزین به بخاری رسید و خانه شعله‌ور شد. همسر و فرزندم در میان آتش گرفتار شدند و نتوانستم آنها را نجات دهم. قصد کشتن اعضای خانواده‌ام را نداشتم و حتی برای نجات جان آنها اقدام کردم، اما موفق نشدم.

پس از اعتراف متهم، رئیس پلیس شهر هم در مصاحبه‌ای درباره انگیزه قتل گفت: متهم مدعی است برای جلوگیری از خروج همسرش از خانه دست به این کار زده است که وی در حال حاضر بازداشت است.

با گذشت شش ماه از قتل، با توجه به شکایت نکردن اولیای دم، متهم با سپردن وثیقه 250 میلیون تومانی آزاد شد تا به زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه شود. پدر زن متهم در‌این باره به خبرآنلاین گفت: ما از ابتدا هیچ شکایتی علیه دامادمان نکرده بودیم که حالا بخواهیم رضایت دهیم.

روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها