jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۳۴۹۴   ۱۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور سیل را حادثه‌ای دانست که می‌تواند به اندازه زلزله برای تهران خطرناک باشد و گفت: به منظور پیش‌بینی و پیشگیری از وقوع سیل، سامانه‌های هشدار سریع در حوزه‌های آبریز تهران نصب می‌شود.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتمال ورود سیل در تهران اظهار کرد: وقوع سیل در تهران سابقه داشته و در یکی دو سال گذشته نیز نشانه‌هایی از آن دیده شده است؛ مانند حادثه سیل کن یا سیلاب متروی تهران؛ از این رو می‌توان گفت سیل همیشه خطرات و خسارات زیادی دارد.

نجار با بیان این که در تهران هفت حوزه آبریز وجود دارد، گفت: اگر بنا باشد در تهران سیلی رخ دهد این هفت حوزه از نقاطی است که مشکل ایجاد خواهد کرد و البته در نقاطی دیگر نیز احتمال بروز سیلاب وجود دارد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همچنین مساله دیگر خروجی‌های آب از تهران است که می‌تواند در روستاهای پایین‌دستی مشکل ایجاد کند؛ لذا در این باره مطالعاتی انجام شده و اقداماتی نیز باید انجام شود. نمونه اخیر این حادثه را در سیلاب قیام دشت مشاهده کردیم. وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، شهرداری تهران، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل‌ها و مراتع از جمله مراکزی هستند که در این زمینه مسئولیت دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر