jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۵۳۲۴۹   ۱۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۹

نوزدهمین قسمت مجموعه «هوای تازه» شبکه «افق» با موضوع تلاش جمعی از جوانان شمالی برای حفاظت از مرال ها در فصل جفت گیری روی آنتن می رود.

شبکه افق به کمک مرال‌ها می‌ رود

به گزارش جام جم سیما به نقل از مهر، مجموعه «هوای تازه» چندی است که با موضوع محیط زیست کشور و مخاطراتی که بخش های مختلف آن را تهدید می کند از شبکه افق پخش می شود.

تاکید بیشتر این برنامه روی این مساله است که مردم چه وظیفه ای در قبال محیط زیست پیرامونی خود دارند و چه کارهایی می توانند برای رفع این خطرات و همچنین حفظ منابع طبیعی انجام دهند.

در نوزدهمین قسمت این مجموعه به مرال های منطقه شمال کشور و فصل جفت گیری آنها از اواسط شهریور تا اواخر مهرماه اشاره می شود و آنها طی این زمان، آسیب پذیر می شوند به همین دلیل برخی شکارچیان هم فرصت را غنیمت شمرده و به شکار آنها می پردازند.

«هوای تازه» در این قسمت با گروهی از مردم بومی منطقه همراه می شود که با کمک محیط بانان، فضایی را برای محافظت از مرال ها در این فصل از سال فراهم می آورند و از آنها در مقابل شکارچیان حراست کنند.

«هوای تازه» مجموعه ای به تهیه کنندگی علی وفایی زاده است که امروز پنجشنبه ۱۴ آبان ماه ساعت ۲۰ و تکرار آن در ساعت های ۸:۳۰ و ۱۳:۳۰ روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

در تعریف «اُسطرلاب» گفته‌اند وسیله‌ ایست که در زمان‌های کهن، برای مشاهده‌ی وضع ستارگان و تعیین ارتفاع آنها در افق به کار می‌رفته است.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر