jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۵۱۴۵۰ ۰۹ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۸

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما کمتر در تاریخ منطقه چنین جنایاتی را سراغ داریم و این نشان می دهد که رژیم سعودی یک رژیم شرور در منطقه است و البته ما اطمینان داریم که ملت یمن پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.

آل سعود رژیم شرور در منطقه/ ملت یمن پیروز می شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز در دیدار هیئت اعزامی از یمن افزود: مجاهدت‌های شما در یمن مورد پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است و کشور شما در چشم ملت ایران، ملتی مظلوم اما ریشه‌دار است.

رئیس مجلس با اشاره به گزارش های رسیده از یمن تصریح کرد: شواهد نشان می دهد که رژیم سعودی جنایت های زیادی در یمن انجام داده که باعث تخریب زیرساخت ها و شهید و زخمی شدن هزاران انسان بی گناه شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم یمن دارای تمدنی ریشه‌دار هستند اما متأسفانه مدتی است گرفتار یک دشمنی بدخیم شده‌اند، اما مقاومت شما می‌تواند درس عبرتی برای کشورهای متجاوز باشد.

لاریجانی در ادامه افزود: ما مستمراً با کشورهایی که در ارتباط هستیم موضوع یمن را پیگیری می کنیم.

وی گفت: هر چند برخی از کشورها هنوز به درجه اهمیت این موضوع به حد کافی واقف نیستند اما گزارش های شما می تواند باعث افشاگری تجاوزها و جنایت هایی باشد که بر ملت یمن در این 8 ماه رفته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: یمن و ملت یمن برای ما اهمیت زیادی دارد و مطمئن باشید که مسائل یمن دغدغه مستمر جمهوری اسلامی ایران است و حل مسئله یمن از نظر سیاسی اولویت اصلی ماست.

لاریجانی در پایان این دیدار اظهار داشت: یمن در مذاکرات سیاسی موضع داهیانه ای داشت و عملاً معادلات متجاوزترین را بر هم زد و این مسئله باعث تقویت موقعیت یمن در میان کشورهای اروپایی شد.

در این دیدار نالف القانص نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن و هیئت همراه به بیان نظرهای خود پرداختند.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن گفت: مردم یمن مواضع جمهوری اسلامی ایران را هرگز فراموش نمی کنند و ایران نزدیک‌ترین کشور به ماست.

وی افزود: البته ما دیدارهای دیپلماتیک دیگری با برخی از کشورها انجام داده ایم اما ایران را نزدیک‌ترین کشور به خود می دانیم.

نالف القانص گفت: یکی از معضلات اساسی مردم در یمن، نبود امکانات درونی و تجهیزات پزشکی است حتی متجاوزان، بیمارستان پزشکان بدون مرز را هم بمباران کرده‌اند و ما امکان درمان مجروحان را نداریم.

وی از رئیس مجلس درخواست کرد تا زمینه انتقال مجروحان به ایران و دریافت کمک های پزشکی فراهم شود.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن در ادامه خاطرنشان کرد: حضور عربستان سعودی موجب مسائل دردآوری در منطقه شده است و ما به نیابت از کل منطقه در جنگ با آنها هستیم.

وی گفت: در ظاهر جنگ عربستان سعودی با یمن به دلیل مشروعیت بخشیدن به حکومت منصور هادی رئیس جمهور مخلوع و فراری یمن بوده اما در واقع این جنگ به دلیل روحیه سلطه طلبی عربستان سعودی بوده است که می خواهد یمن زیر سلطه آنان باشد.

نالف القانص اظهار داشت: انقلاب مردم یمن را به کودتا تعبیر کردند و به این بهانه به سرکوب مردم بی گناه پرداختند اما ملت یمن هستند که با حمایت های کشورهای دوست، یمن را گورستان سعودی ها خواهند کرد.

وی گفت: عربستان سعودی با پول کلانی که در اختیار دارد به دنبال کسب اعتبار در سطح بین المللی است اما غیر از پول، چیز دیگری در اختیار ندارد و امیدواریم تمام کشورهای دنیا این مسئله را درک کنند و به متجاوزان بها ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر