jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۹۳۹۰   ۰۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۴

روزنامه آبزرور در یادداشتی درباره دروغگویی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: بازتاب سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با طرح ادعای خود در خصوص اینکه هیتلر نمی‌خواست یهودیان را بکشد بلکه حاج امین حسینی، مفتی اعظم پیشین فلسطین، او را برای این کار تحریک کرد همچنان در روزنامه های انگلیسی ادامه دارد.

روزنامه انگلیسی: نتانیاهو به راحتی دروغ می گوید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه العالم، روزنامه آبزرور در یادداشتی درباره دروغگویی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: بازتاب سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با طرح ادعای خود در خصوص اینکه هیتلر نمی‌خواست یهودیان را بکشد بلکه حاج امین حسینی، مفتی اعظم پیشین فلسطین، او را برای این کار تحریک کرد همچنان در روزنامه های انگلیسی ادامه دارد.

این روزنامه با اشاره به تلاش های نتانیاهو برای به دست آوردن منافع سیاسی دراین خصوص برای معرفی شخصیت نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ذکر ماجرایی درباره او پرداخت و نوشت: مشاور نتانیاهو حکایتی را تعریف کرد و گفت که با بنیامین نتانیاهو در حال صرف غذا بودیم و او ساندویج همبرگر خواست که پزشک خوردن آن را برای او ممنوع کرده بود. درحالی که نتانیاهو بیشتر ساندویج را خورده بود همسرش وارد شد و به سرزنش او پرداخت، نتانیاهو در دفاع از خود به همسرش گفت که اصلا ساندویج نخورده است.

نویسنده با اشاره به این حکایت تاکید می کند که نتانیاهو دروغگوست و می تواند دروغ خود را باور کند و نیز تلاش می کند تا دیگران نیز دروغ او را باور کنند.

وی درباره سخنان و حملات نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس که با اهداف سیاسی صورت می گیرد نیز نوشته است نتانیاهو تلاش می کند «اقدام های تحریک آمیز» را محور مسئله عنوان کند تا به جهان بگوید که اقدام های تحریک آمیزعامل موج خشونت اخیر بین فلسطینی ها و اسرائیلی هاست. او ارتباط بین خشم فلسطینی ها و رفتارهای اسرائیل را نادیده می گیرد و تلاش می کند تا شهروندان اسرائیل و جهان باور کنند که عامل این خشونت اقدام های تحریک آمیز و رویکردها تنفرآمیز است.

نویسنده یادآور شد، یک فلسطینی که سلاح سرد در اختیار دارد و به علت اینکه احتمالا درصدد کشتن یک اسرائیلی است هدف تیراندازی قرا می گیرد اما شهرک نشین هایی که به منزل یک خانواده فلسطینی حمله می کنند و آن را آتش می زنند به دست عدالت سپرده نمی شوند. در قدس سخت گیری علیه فلسطینی ها بسیار زیاد است و اشغالگری و شهرک سازی ادامه دارد، اما نتانیاهو همه این مسائل را نادیده می گیرد و این عوامل را برای تحریک فلسطینی ها کافی نمی داند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر