jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۸۴۸۵۹۸   ۲۹ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۶

روابط عمومی سیما، همزمان با ایام عزاداری حسینی فهرست فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه‌های مختلف را اعلام کرد.

فیلم‌های سیما در ایام تاسوعا و عاشورا

به گزارش جام جم سیما به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «من و زیبا»، «رقص روی یخ»، «سبز به رنگ زمرد»، «مختارنامه ـ کودکان آب»، «سجده عشق»، «ظهر روز دهم»، «مختارنامه ـ راز عاشقی»، «وطنم آفریقا»، «پاتوق»، «خاطرات فردا»، «به خاطر خواهرم»، «موش»، «بار دیگر باران»، «زائر حسین»، «پشت ابرها شهریست»، «فرشته مهربان»، «عصر روز دهم»، «حیاتی دوباره»، «مروارید سرخ»، «رقص روی یخ»، «توکل»، «خورشید نینوا»، «دوردست»، «یک ماه دوست داشتنی»، «مرد خاک»، «یک خواب کوچولو»، «زیبای سیاه»، «ووک»، «بار دیگر باران»، «درخت اقاقیا»، «برگ‌های پائیزی»، «سیل»، «استخوان زمستان»، «رقص روی یخ»، «اهداء»، «میهمان داریم»، «در راه خانه»، «در میان برف‌ها»، «سفیر»، «خلبان ابری»، «حقیقت گمشده»، «آخرین مسابقه»، «توکل» و «سلما» پنجشنبه، جمعه و شنبه 30 مهر، 1 و 2 آبان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «من و زیبا» به کارگردانی فریدون حسن‌پور، پنجشنبه 30 مهر ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با نقش‌آفرینی پرویز پرستویی و شهاب حسینی آمده است: موسی و اسبش زیبا سال‌ها در سواحل شمالی کشور مشغول خدمات‌دهی به مسافرین خوشگذران سواحل شمالی هستند و این مسئله اهالی روستای محل زندگی موسی را به شدت عصبانی کرده است و موسی را از این بابت گناهکار می‌دانند و حتی اجازه حضور در مراسم‌، عزاداری محلی آن منطقه به نام ذوالجناح گردانی را به موسی نمی‌دهند و این ماجرا بهانه‌ای است تا در این فیلم مسئله بروز خرافات در عزاداری‌ها و آئین‌های سنتی را به نقد گذاشته و عمل توبه و بازگشت و شفاعت را در فضایی نمادین و آئینی و مبتنی بر باورهای اصیل دینی توضیح دهد.

فیلم سینمایی «رقص روی یخ» به کارگردانی مجید اسماعیلی، جمعه 1 آبان ‌ساعت 9:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی سیروس همتی، یوسف خداپرست، علیرضا استادی و بهار کاتوزی آمده است: رحمان جوانی شهرستانی می‌باشد که با چند کارگر دیگر در کارگاه یخ‌سازی در حومه تهران کار می‌کند. ایام، ایام محرم است. وی به دلیل بیماری پدر، درصدد مهیا کردن پول و گرفتن دستمزد عقب افتاده‌اش جهت عمل وی است. صاحب کارگاه وعده بعد از ایام عزاداری را داده و تهدید می‌کند که در صورت تعطیل کردن کارگاه، دستمزدشان را نخواهد داد. رحمان که سالهاست نذر دارد در روزهای تاسوعا و عاشورا در روستایشان سقایی می‌کند، بر سر دو راهی می‌ماند که برای دریافت دستمزدش بماند یا برای ادای نذرش برود. کارگرهای دیگر می‌روند و وی تنها می‌ماند. در نهایت پس از گذشتن مدتی، تصمیم به ادای نذر و دیدن پدرش می‌گیرد. شب عاشورا، هنگام رفتن، متوجه ترکیدن لوله آب می‌شود. با این اتفاق ناچار به ماندن می‌شود و به دلیل درست نشدن لوله، توسط سطل آب را به مخزن می‌رساند تا عزاداران با مشکل آب مواجه نشوند. در نهایت شاهد حضورشان در دسته عزاداری هستیم که در حال سقایی است.

فیلم سینمایی «سبز به رنگ زمرد» به کارگردانی سید روح الله حجازی، جمعه 2 آبان ‌ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رابعه مدنی، رحمان باقریان، علیرضا جعفری و مروارید کاشیان آمده است: جنگ چند سالی است به پایان رسیده است و مادر پیری به نام مارجان در خانه‌اش بالای تپه مشرف به روستا و در کوران زمستان سوزناک در انتظار بازگشت فرزند مفقود الاثرش است. اتاق، وسایل و حتی مغازه پسرش را در روستا نگه داشته و هر روز وارسی می‌کند به امید آن روز که پسرش بازگردد. او به همین نیت چندین سال است که روضه‌ای بر پا می‌کند و نذر می‌کند تا فرزندش به آغوشش برگردد. اما بارش برف زیاد و بسته شدن جاده مانع از ادای نذرش می‌شود. او نگران ادای دین خود است که از سوی مداح در راه مانده کسی خودش را به مجلس روضه پیرزن می‌رساند. کسی که بعدآ معلوم می‌شود فرستاده مداح نبوده و مداح از فرستادن چنین آدمی بی‌خبر است و مارجان حس می‌کند که این شخص پسرش بوده است.

فیلم سینمایی «مختار نامه ـ کودکان آب» به کارگردانی داوود میرباقری، جمعه 2 آبان ‌ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی فریبرز عرب‌نیا، امین زندگانی، نسرین مقانلو و رضا رویگری آمده است: لشگر ابن زیاد آب را بر اهل بیت امام می‌بندند و حضرت عباس که برای آوردن آب برای اهل بیت امام عازم فرات می‌شود به شدت مجروح شده و به شهادت می‌رسد.

فیلم سینمایی «سجده عشق» به کارگردانی حسین تبریزی، شنبه 2 آبان ‌ساعت 9:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رامبد شکرابی، سیاوش طهمورث، داود اسدی، کاظم افرندنیا و مریم سلطانی آمده است: مراد پس از سه سال از زندان آزاد می‌شود. مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) برپاست. او سراغ خانواده و اقوام خود می‌رود اما از طرف آنها طرد شده و مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد، اما در لحظه آخر بزرگ خانواده عمویش یک موقعیت در اختیارش می‌گذارد که مراد با خودروی او کار کرده و در این 10 روز خود را نشان دهد و مراد پس از به امانت گرفتن خودرو و شروع کار با ماجرایی روبرو می‌شود که در انتها حق به حق دار می‌رسد.

فیلم سینمایی «ظهر روز دهم» به کارگردانی عباس رافعی، شنبه 2 آبان ‌ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم در مورد تعزیه‌خوانی روز عاشوراست که یکی از تعزیه‌خوان‌ها که در نقش اشقیا‌خوان و شمر فعالیت می‌کرد، در صدد پیدا کردن بازیگر مقابل خود برآمد که باید اولیا‌خوان و در اصل امام حسین (ع) باشد. او در شهر به راه می‌افتد و به دنبال چنین آدمی می‌گردد. اما هرچه بیشتر در پی چنین شخصی بر می‌آید، متوجه این مساله تلخ می‌شود که بیشتر آدم‌های جامعه از جنس خود او و در اصل اشقیا‌خوان هستند.

پژمان بازغی، فرهاد مهدوی، امیر آقایی و سیاوش طهمورث در فیلم سینمایی «ظهر روز دهم» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مختارنامه ـ راز عاشقی» به کارگردانی داوود میرباقری، شنبه 2 آبان ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم می‌بینیم که: یکی از یاران مختار که از دوستان صمیمی حضرت عباس بوده و در حادثه عاشورا به امام و یارانش کمک نکرده است، اکنون احساس ندامت و پشیمانی کرده و هر شب و روز خود را به یاد حضرت عباس و شهادت مظلومانه‌اش می گذراند. او برای جبران گذشته به قیام مختار ثقفی می‌پیوندد.

فریبرز عرب نیا، امین زندگانی، نسرین مقانلو و رضا رویگری بازیگران این فیلم هستند که برگرفته از سریال مختارنامه است.

شبکه دو سیما

سینمایی «سجده عشق» به‌ کارگردانی حسین تبریزی، پنجشنبه ‌30 مهر‌ ساعت ‌‌8‌ صبح در ‌قالب‌ برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی رامبد شکرابی، سیاوش طهمورث، سعید علیخانی، سعیده عرب و داوود اسدی آمده است: مـراد بعد از سه سال از زندان آزاد می‌شود. مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) برپاست. او سراغ خانواده و اقوام خود می‌رود، اما از طرف آن‌ها طرد شده‌ و مورد بی مهری قرار می‌گیرد، اما در لحظه آخر، بزرگ خانواده (عمویش) یک موقعیت در اختیارش می‌گذارد که مراد با خودروی او کار کرده و دراین ۱۰ روز خود را نشان دهد و مراد پس از به امانت گرفتن خودرو و شروع کار، با ماجرایی روبرو می‌شود که در انتها حق به حق‌دار می‌رسد.

فیلم سینمایی «وطنم آفریقا» به کارگردانی ارهارد ریدس پِرگر، پنجشنبه 30 مهر ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی برنهارد شیِر، کریستین نیوبُر آمده: هانا زن معلمی است که با همسرش آندریاس در آلمان زندگی می‌کند. وی از دوران کودکی تاکنون خبری از پدرش که پس از ازدواج مجدد در آفریقا ساکن شده ندارد، تا اینکه طی نامه‌ای از فوت پدر باخبر می‌شود. در نامه چنین آمده که پدر هانا خانه‌ای را در منطقه‌ای از آفریقا برای او به ارث گذاشته است و او برای انجام مراحل قانونی لازم است به آنجا سفر نماید. وی به همراه همسرش به آفریقا می‌رود، ولی با دیدن خانه‌ای مخروبه شوکه می‌شود و ...

فیلم سینمایی «پاتوق» به کارگردانی جواد مزدآبادی، جمعه 1 آبان ساعت 8:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه این فیلم با بازی رامین راستاد، سولماز غنی و کامران تفتی آمده است: پسری به نام مجید سرپرستی خانواده اش را بر عهده دارد. او برای امرار معاش خانواده به همراه دو نفر مبلغ چهل میلیون تومان را به سرقت می‌برد. مجید برای فرار از دست پلیس به همراه کیف پول وارد امامزاده‌ای می‌شود و از متولی آنجا کمک می‌خواهد و کیف را نزد وی به امانت می‌گذارد. دو همدست مجید برای گرفتن سهم خود با او قرار می‌گذارند اما وقتی با بی‌توجهی او مواجه می‌شوند خواهرزاده‌اش را می‌ربایند. در این میان مجید متوجه می‌شود پولی را که دزدیده‌اند در واقع وامی بوده که متولی امامزاده ضامنش است و با پیش آمدن این ماجرا باید به زندان برود و ...

فیلم سینمایی «خاطرات فردا» به کارگردانی یوکی هیکو، جمعه 1 آبان ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کن واتانابه، کاناکو هیگوچی و کنجی ساکاگوچی آمده است: سائکی مردی است که در آستانه 50 سالگی علائمی از بیماری آلزایمر را در خود مشاهده می‌کند. در ابتدا او حاضر به پذیرش اینکه دچار مشکلی شده است نمی شود، اما به خاطر اصرار همسرش امیکو به پزشک مراجعه می‌کند. دکتر با مشاهده وضعیت سائکی و انجام برخی آزمایشات به این نتیجه می‌رسد که او به بیماری آلزایمر دچار شده است. سائکی با شنیدن این مطلب، تصمیم می‌گیرد با مخفی ساختنش به کار در شرکت تبلیغاتی که در آن مشغول است، ادامه دهد. اما با گذشت مدتی مسئولان شرکت از مشکل او آگاه شده و در نتیجه سائکی مجبور به استعفا می‌شود و ...

فیلم سینمایی «به خاطر خواهرم» به کارگردانی نیک کاساوِتس، جمعه 1 آبان ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه این فیلم با بازی کامرون دیاز، ابیگیل برسلین و والتر رانی آمده است: سارا و برایان با دیدن لکه‌هایی سیاه رنگ بر روی کمر دختر بچه‌شان، کِیت، او را به پیش پزشک می‌برند و با انجام آزمایشی مشخص می‌شود که او سرطان خون دارد و مبتلا به دیابت نوع 1 نیز است. از آنجایی که ژن‌های پدر و مادر کیت و همین‌طور برادرش با او برای گرفتن مغز استخوان مطابقت ندارد، و گرفتن مغز استخوان از فردی غریبه نیز با خطراتی همراه است، دکتر معالج کیت، به سارا و برایان پیشنهاد می‌دهد تا در شرایط آزمایشگاهی فرزند دیگری به دنیا آورده و با تغییرات ژنتیکی اطمینان حاصل کنند که او از نظر ژنیتیکی در تطابق کامل با کیت باشد و...

فیلم سینمایی «موش» به کارگردانی شاهد احمدلو، شنبه 2 آبان ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: ضحیا و خالد زوج خبرنگار عراقی هستند که ضحیا نویسنده و خالد عکاس یک نشریه است. هر دوی آن‌ها در کارشان موفق هستند و حضور آمریکایی‌ها مانع فعالیت آن‌ها نشده است. تا این که خالد به اتهام واهی بمب گذاری دستگیر شده و به زندان می‌افتد. یک تئوریسین آمریکایی قضیه یک سیلو و تعدادی موش را تعریف می‌کند و ...

شهرام حقیقت دوست، ماه چهره خلیلی و آتیلا پسیانی در فیلم سینمایی «موش» بازی کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «بار دیگر باران» به کارگردانی سید‌حامد‌ حسن‌پور‌، پنجشنبه 30 مهر ساعت 10:00 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم در خصوص زندگی دو نفر است، خانمی که برای سلامتی دخترش نذر کرده و وسایل نذری هم فراهم کرده اما به دلایلی نمی‌تواند نذری بدهد و حاج حجت علمدار که پیرمردی است که هر سال برای آقا امام حسین نذری می‌دهد. رضا، پسرکوچکش، پسر اهلی نیست و برای پولدار شدن به هرکاری دست می‌زند. در آخرین اقدام او با شخصی به نام سلیمی همکار می‌شود که یک محتکر جنس است و این بار می‌خواهد سر رضا را کلاه بگذارد و او را ترغیب می‌کند که کارگاهی را که پدرش قصد داشت در آن تولیدی کفش راه بیاندازد، تبدیل به انبار قاچاق کالا کند و رضا هم می‌پذیرد و...

آهو خردمند، هوشنگ توکلی و سینا رازانی در فیلم سینمایی «بار دیگر باران» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «زائر حسین» به کارگردانی محمد حسن حقیقی، روز جمعه 1 آبان 00:00 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه این فیلم آمده است‌: مردی به نام فرهاد، طی یک مهلت سه روزه از زندان آزاد می‌شود. او قصد دارد در اسرع وقت به عراق سفر کند. فرهاد در شهر مرزی مهران متوجه می‌شود مرز ایران و عراق تا اطلاع ثانوی بسته است. او نگران منافع شخصی خود در عراق است و قصد دارد به صورت قاچاق ادامه مسیر دهد، اما ...

علی دهکردی، کاظم بلوچی، شهراد وثوقی، محمدرضا داودنژاد، رسول محمدی، محسن نوری، زهرا سعیدی، آزاده شمس، یگانه بلوچی در فیلم سینمایی «زائر حسین» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پشت ابرها شهریست» به کارگردانی سیامک صرافت، روز جمعه 1 آبان ساعت 7:45 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه این فیلم با بازی آهو خردمند، فریبا نادری و شهرام عبدلی آمده است: طلعت زن 57 ساله‌ای است که به تازگی از سازمان بهزیستی بازنشسته شده است. شوهر او ده سالی است که فوت کرده و از آنجایی که نمی‌توانستند بچه‌دار شوند دو فرزند خوانده از کانون بهزیستی تحت مراقبت خود گرفته و اسباب آشنایی و ازدواج این دو فرزند به نام‌های فریبا و بهمن را فراهم آورده.
طلعت زن مومنی است که جلسات آموزش و روخوانی قرآن را نیز برگزار می‌کند و برای فریبا و بهمن بسیار مورد احترام و عزیز است. روزی که بهمن و فریبا قرار خرید لباس عروسی می‌گذارند ...

فیلم سینمایی «فرشته مهربان» به کارگردانی محمد باقر خسروی، روز جمعه 1 آبان ساعت 15:00 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه این فیلم با بازی میرطاهر مظلومی، علیرضا اولیا، مهری سادات آل آقا و داریوش پاک نیا آمده است: موسی در اثر یک بی احتیاطی و نداشتن بیمه وسیله نقلیه، در پی یک حادثه‌ای با یک زن باردار تصادف کرده و منجر به مرگ نوزاد می‌شود و موسی طی حکم دادگاه به زندان محکوم می‌گردد. از همین رو فرشته همسر موسی به تلاش برای کسب رضایت بر می‌آید اما پدر نوزاد راضی به رضایت دادن نمی‌شود و ...

فیلم سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی، روز شنبه 2 آبان ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: دکتر مریم شیرازی با گروهی از پزشکان هلال احمر برای کمک به مردم عراق عازم این کشور می‌شود و تصمیم به جستجو برای یافتن خواهر گمشده‌اش می‌گیرد و ...
هانیه توسلی، احمد مهرانفر، زهره حمیدی و صغری عبیسی در فیلم سینمایی «عصر روز دهم» بازی کرده‌اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «حیاتی دوباره» به کارگردانی اوبرتو پازولینی، پنجشنبه 30 مهر ساعت 14:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم از این قرار است که: داستان درباره مردی است به نام جان که اداره کمک‌های اجتماعی کار می‌کند. او مسئول یافتن خانواده یا دوستان و آشنایان کسانی است که در تنهایی و انزوا فوت کرده اند. او درباره کسانی که فوت کرده‌اند تحقیق می‌کند و خانواده‌های آن‌ها را پیدا کرده و به آن‌ها اطلاع می‌دهد تا در مراسم تدفین شرکت کنند. او خود نیز در تنهایی و انزوا زندگی می‌کند و اما نسبت به کارش و فرد فوت شده بسیار مسئولیت‌پذیر است. او تمام تلاش خود را می‌کند تا شاید بتواند حداقل یک نفر را برای مراسم تدفین پیدا کند و یا با خواهش از او بخواهد که در مراسم شرکت کند. بعد از مدتی رئیس اداره به او می‌گوید که ....

شبکه پنج سیما

انیمیشن «مروارید سرخ» به کارگردانی بهروز سلطانی‌فر، پنجشنبه 30 مهر ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: صیادی جنوبی به نام یونس از طریق صید ماهی و صدف امرار معاش می‌کند. ‌یونس به اعماق دریا نفوذ کرده و مرواریدی سرخ را پیدا می‌کند. این اتفاق موجب می‌شود که او به دنبال دلیل رنگ غیرعادی این مروارید باشد. سرانجام از کشته‌شدن عده‌ای از هموطنان بی‌گناه ما در این منطقه مطلع می‌شود...

سینمایی «رقص روی یخ» به کارگردانی مجید اسماعیلی، جمعه 1 آبان ساعت 9:00 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با نقش‌آفرینی سیروس همتی، یوسف خداپرست، علیرضا استادی و بهار کاتوزی از این قرار است که: رحمان جوانی شهرستانی است که با چند کارگر دیگر در کارگاه یخ‌سازی در حومه تهران کار می‌کند. وی به دلیل بیماری پدر، درصدد مهیا کردن پول و گرفتن دستمزد عقب افتاده‌اش جهت عمل وی است. صاحب کارگاه وعده بعد از ایام عزاداری را داده و تهدید می‌کند که در صورت تعطیل کردن کارگاه، دستمزدشان را نخواهد داد. رحمان که سالهاست نذر دارد و...

فیلم تلویزیونی «توکل» به کارگردانی داریوش بابائیان، جمعه 1 آبان ساعت 13:30 از شبکه پنج روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی مریم سلطانی، محمد عمرانی، سید رضا حسینی، مهدی امینی خواه و بهروز خوش فطرت از این قرار است که: فردی که هر ساله در روز تاسوعا نذر دارد با پس‌اندازی که برای این امر در نظر گرفته، به دلیل مشکلاتی که در طول داستان به وجود می‌آید، گره از کار 7 نفر باز می‌کند و در آخر نیز نذر خود را ادا می‌کند.

انیمیشن «خورشید نینوا»، شنبه 2 آبان ساعت 13:30 از شبکه پنج روی آنتن می‌رود.

فیلم سینمایی «دوردست» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، شنبه 2 آبان ساعت 13:30 از شبکه پنج روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی یوسف خداپرست، محمد بسیم، حسین عابدینی، مهدی جعفری و حسین سلیمانی از این قرار است که: داستان در مورد شاه علی، جوان 30 ساله‌ای است که از یکی از روستاهای تبریز با پدرش به تهران آمده؛ دکترها به شاه علی گفته‌اند که پدرش زیاد زنده نمی ماند و او برای برآورده کردن آرزوی پدر (رفتن به کربلا) و تأمین خرج سفر پدر، تلاش می‌کند کاری پیدا کند و...

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «یک ماه دوست داشتنی» به کارگردانی امین شجاعی، پنجشنبه 30 مهر ساعت 23 از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان فیلم از این قرار است که: محمد باقر به همراه همسرش بی بی بتول در قرعه‌کشی سفر به کربلامعلی شرکت می‌کند که در این قرعه‌کشی او برنده و نام همسرش در نمی‌آید. علی رغم این مسئله محمد باقر به هم ولایتی‌هایش اعلام می‌کند که نام هر دوی آن‌ها برای سفر معنوی در آمده است و او در برابر نصایح همسرش مبنی بر پرهیز از دروغ مقاومت کرده و برای پوشش دروغ اول مجبور به گفتن دروغ‌های دیگر می‌شود. روز موعود فرا می‌رسد و ...

یدالله شادمانی، فاطمه درویش نژاد، علی کهن، علی نفیسی، بهزاد تاج الدین و مسعود فوقانی در فیلم تلویزیونی «یک ماه دوست داشتنی» تولید مرکز کرمان نقش آفرینی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «مرد خاک» به کارگردانی شاهین باباپور، جمعه 1 آبان ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: ماه محرم است و اهالی در پی تدارک برپایی تکیه در خانه حاج حبیب هستند. اما حاج حبیب قصد ندارد به این سنت سالیان دورش بپردازد، چرا که پسر و عروسش در بمب‌گذاری کربلا شهید شده‌اند و نوه‌اش در بیمارستان بستری شده است و حاج حبیب برای تأمین هزینه درمان نوه‌اش خانه خود را فروخته است. از طرفی ایرج که روزگاری دلباخته دختر حاج حبیب بوده و از او جواب رد شنیده، از حاج حبیب کینه به دل گرفته است و برای همین به یکی از پهلوانان هم دوره حاج حبیب که اینک معتاد و درمانده است، پولی می‌دهد تا سندی از هویت واقعی حاج حبیب در اختیارش قرار دهد که ثابت می‌کند حاج حبیب فردی درستکار و پهلوان واقعی نیست و ...

حسین توشه، کاظم هژیر آزاد، حسین خانی‌بیک، زویا امامی، محمد برسوزیان و شهرام ابراهیمی در فیلم تلویزیونی «مرد خاک» تولید مرکز چهارمحال و بختیاری ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «یک خواب کوچولو» به کارگردانی حسین عامری، شنبه 2 آبان ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان فیلم از این قرار است: مسلم، جوان نوحه‌خوان به همراه همسرش مینا سوار بر یک موتور در جاده با وانتی تصادف می‌کند. راننده وانت علی‌رغم جراحت سخت مینا و درماندگی مسلم می‌گریزد و مینا در می‌گذرد. از این پس زندگی مسلم، رنگی از انتقام به خود می‌گیرد. مسلم جستجویی را برای یافتن ضارب آغاز می‌کند و در این سفر و مسیر با کسانی آشنا می‌شود که به تدریج مسلم بد بین شده و همه را دگرگون می‌سازد. در پایان مسلم به مادر همان ضارب می‌رسد؛ زن که مسلم را نمی‌شناسد برسر قبر پسر سخنانی را به مسلم می‌گوید و او در می‌یابد که فرد درگذشته همان ضارب است. داستان با ایمان بازیافته مسلم و نوحه‌خوانی‌اش در یک روستا به پایان می‌رسد.

ارسطو خوش‌رزم، علیرضا پورمحمد، ویدا جوان و سعیده آهویی در فیلم تلویزیونی «یک خواب کوچولو» مرکز سیمای گلستان بازی کرده‌اند.

شبکه پویا

انیمیشن «زیبای سیاه» به کارگردانی تاشی یوکی هیراما و تاکاشی، پنجشنبه 30 مهر ساعت 20:00 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

داستان فیلم «زیبای سیاه»، داستان اسب زیبایی است که به اصطبل مردی به نام آقای گوردن آورده می‌شود. روزی خانم گوردن بیمار می‌شود و زیبای سیاه برای آوردن دکتر فداکاری زیادی می‌کند. آقای گوردن برای درمان همسرش ناچار می‌شود اسب‌هایش را بفروشد. آنها اسب قهوه‌ای رنگی به نام جینجر و زیبای سیاه را به خانمی می‌فروشند، اما آن‌ها از صاحب جدیدشان راضی نیستند و نا‌آرامی می‌کنند و ...

انیمیشن «ووک» به کارگردانی آتیلا دارگای، جمعه 1 آبان ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.
این کارتون، داستان یک بچه روباه به نام ووک است که از لانه خود خارج می‌شود. همه خانواده او توسط یک شکارچی کشته می‌شوند. عموی ووک او را نزد خود نگه داشته و بزرگ می‌کند و ...

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بار دیگر باران»، «درخت اقاقیا»، «برگ‌های پائیزی»، «سیل» و «استخوان زمستان» پنجشنبه 30 مهر ساعت 12 ،15 ،17 ،20:30 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «رقص روی یخ»، «اهداء»، «میهمان داریم»، «در راه خانه» و «در میان برف‌ها» جمعه 1 آبان ماه ساعت 12 ،15 ،17 ،20:30 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «سفیر»، «خلبان ابری»، «حقیقت گمشده»، «آخرین مسابقه»، «توکل» و «سلما » شنبه 2 آبان ساعت 12، 15 ،17 ،20:30 ، 22 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر