jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۷۷۹۲   ۲۷ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۳

وزیر خارجه پیشین آمریکا در یادداشتی تأکید کرد که حصول اطمینان از این بابت که سرزمین سوریه به پناهنگاهی دائمی برای تروریست‌ها تبدیل نشود، بر هر چیزی اولویت دارد.

نابودی داعش اولویت فوری‌ است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، هنری کیسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا در یادداشتی در نشریه وال‌استریت‌ژورنال با تحلیل نزاع و جنگ قدرت جاری در منطقه آسیای غربی و شمال آفریقا، خاصه وضعیت سوریه نوشت: نابودی داعش فوری‌تر از سرنگونی بشار اسد است، کسی که کنترل بیش از نیمی از قلمرو پیشین خود را از دست داده است. حصول اطمینان از این بابت که این سرزمین پناهنگاه دائمی تروریست‌ها نشود باید بر هر چیزی اولویت داشته باشد.

به نوشته کیسینجر، تلاش‌های نظامی غیرجامع آمریکا این خطر را در بر دارد که از طریق ایستادگی داعش در مقابل این حملات، به صورت ابزاری برای جذب نیرو از سوی داعش مورد استفاده قرار بگیرد.

کیسینجر در یادداشت خود با تشریح شرایط کنونی منطقه خاورمیانه، خاصه ایجاد بحران برای چهار دولت مستقر پیشین شامل لیبی، سوریه، عراق و یمن، این منطقه را در آستانه فروپاشی دانسته و بر یافتن راه‌حل‌هایی برای گریز از این وضعیت تأکید کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها