jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۴۶۶۶۲   ۲۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

منابع خبری در پلیس نیجریه و همچنین در بیمارستان‌های این کشور اعلام کردند: گروه‌های انتحاری در ایالت بورنو یک مسجد و یک ساختمان مسکونی را هدف قرار دادند که کشته شدن دست‌کم 36 نفر را به دنبال داشت.

مقامات بیمارستانی در نیجریه اعلام کردند: پنجشنبه‌شب دو انفجار انتحاری یک مسجد را در حومه شهر مایدوگوری مرکز ایالت بورنو هدف قرار دادند که کشته شدن دست‌کم 29 نفر را به دنبال داشت. سخنگوی آژانس ملی مدیریت وضعیت اضطراری در نیجریه نیز گفت: در یک حمله انتحاری دیگر که صبح دیروز در نزدیکی محل وقوع بمب‌گذاری‌های پنجشنبه رخ داد، شش نفر دیگر کشته شدند. وی افزود شخص بمبگذار نیز کشته شد و 17 نفر دیگر زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است ؛ اما معمولا چنین حملاتی از جانب بوکوحرام انجام می‌شود. ایالت بورنوی نیجریه جایی است که گروه تروریستی بوکوحرام در آن اعلام موجودیت کرده است. این ایالت از زمان رسیدن محمدو بوهاری، به ریاست جمهوری نیجریه در ماه می‌تاکنون تمرکز اصلی حملات افراد مظنون به عضویت در بوکوحرام بوده است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها