دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شهامت و جانفشانی جوانان فلسطینی در چند روز اخیر تأکید کرد که این جنبش از مقاومت ملت فلسطین و انتفاضه حمایت کامل می‌کند.
کد خبر: ۸۴۶۲۷۴
نصرالله: از مقاومت ملت فلسطین و انتفاضه حمایت کامل می‌کنیم

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه ال‌بی‌سی لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنان خود به‌مناسبت شب اول از دهه محرم تأکید کرد مقاومت لبنان از انتفاضه ملت فلسطین حمایت کامل می‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با اشاره به خیزش چند روز اخیر ملت فلسطین ابراز کرد: در فلسطین شاهد جنبشی هستیم که شبیه به انتفاضه سوم است.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به مسئولیت دنیای اسلام در حمایت از ملت فلسطین، گفت: از همگان می‌خواهم تا با تمامی امکانات خود از ملت فلسطین حمایت کنند و از سر مسئولیت با مقاومت فلسطین تعامل کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به مشکلات عمیق در خاورمیانه گفت: ملت‌های منطقه ما باید خود مسئولیت را قبول کنند، و با ایثار و مقاومت خود و بدون انتظار از طرف دیگری سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی همچنین با اشاره به فداکاری‌های جوانان فلسطینی در چند روز اخیر، گفت: فلسطینی‌ها سطح بالایی از شهامت، تحمل و جانفشانی را به نمایش گذاشتند.

از سکوت کشورهای اسلامی در مورد فاجعه منا متأسفیم

نصرالله همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فاجعه منا، گفت: از سکوت کشورهای اسلامی در مورد حادثه منا متأسف هستیم و این فاجعه اوج بی‌توجهی عربستان سعودی را به شعائر مقدس دینی و خون مسلمانان نشان می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به کوتاهی عربستان سعودی در اداره مراسم حج گفت: بعد از شکست عربستان در اداره مراسم حج ما خواستار تحقیق در مورد فاجعه منا هستیم.

سال کنونی در لبنان با شکست تمامی راه‌ها برای احیای حکومت به پایان رسید

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به مشکلات داخلی لبنان و تأخیر در انتخاب رئیس جمهور گفت: سال کنونی در لبنان با شکست تمامی راه‌حل‌ها برای احیای حکومت به پایان رسید و الآن دو نکته مثبت داریم که شامل ثبات امنیتی و دیگری گفت‌وگوها است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها