jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۴۴۶۵۱   ۱۹ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۵

جام جهانی شمشیربازی - گرجستان

اعلام رده بندی نهایی شمشیربازان ایران

جام جم ورزشی: در میان 156 شمشیرباز شرکت کننده در مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان، علی پاکدامن به عنوان هفتم دست یافت و مجتبی عابدینی هشتم شد.

اعلام رده بندی نهایی شمشیربازان ایران

به گزارش گروه ورزشی جام جم آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان روز شنبه با برگزاری دیدارهای جدول 64 نفره به بعد پیگیری در تفلیس پیگیری شد. در این روز از رقابت ها علی پاکدامن و مجتبی عابدینی تا صعود به مرحله یک چهارم و قرار گرفتن در جمع هشت بازیکن برتر پیش رفتند اما با متحمل شدن شکست در این مرحله از صعود بازماندند. این دو شمشیرباز در رده بندی نهایی و در میان 156 شمشیربازی که از 31 کشور در این رقابت ها شرکت کرده بودند، جایگاه های خوبی را به دست آوردند.

عملکرد شمشمیربازان اعزامی ایران به مسابقات جام جهانی گرجستان و رده بندی نهایی آنها به این شرح است:

علی پاکدامن روز جمعه در مرحله مقدماتی حریفانی از ایتالیا، آمریکا، انگلیس، ژاپن و اسپانیا را در مرحله مقدماتی شکست داد و موفق شد به طور مستقیم راهی جدول 64 نفره شود، این بازیکن روز شنبه در جدول 64 نفره مسابقات در مصاف با جولیو از فرانسه به برتری 15 بر 10 دست یافت و به جدول 32 نفره رسید. پاکدامن در این بخش مقابل آلبرتو پگرینی قهرمان جهان از ایتالیا 15 بر 13 پیروز شد و به جمع 16 بازیکن برتر راه یافت سپس مقابل حریفی از کره جنوبی که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد 15 بر 10 پیروز شد و به جمع هشت شمشیرباز برتر راه یافت. این شمشیرباز اسلحه سابر دیدار خود در مرحله یک چهارم را برابر لیم باخ از آلمان برگزار کرد و طی آن با متحمل شدن شکست 15 بر 8 از صعود به مرحله نیمه نهایی و کسب مدال بازماند.علی پاکدامن در نهایت جایگاه هفتم مسابقات را به خود اختصاص داد.

مجتبی عابدینی هم که روز جمعه پس از کسب پنج پیروزی برابر نمایندگان ژاپن، اتریش، گرجستان، جزایر ورجین و انگلیس در مرحله مقدماتی موفق شد در مرحله حذفی حریفی از اسپانیا را شکست دهد و راهی جدول 64 نفره مسابقات شود، سه دیدار ابتدایی روز شنبه خود را به ترتیب در جدول 64،32 و 16 نفره مسابقات برگزار کرد و به ترتیب برابر حریفی از فرانسه به برتری 15 بر 11 رسید. سپس مقابل ژیلاکی قهرمان المپیک 2012 لندن با نتیجه 15 بر 13 پیروز شد و در جدول 16 نفره هم واگنر آلمانی را با نتیجه 15 بر 10 شکست داد. عابدینی در مرحله یک چهارم نهایی نیز رقابتی نزدیک و پایاپای برابر قهرمان المپیک از رومانی داشت اما در نهایت این بازی را واگذار کرد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.در رده بندی نهایی عابدینی هشتم شد.

در چارچوب همین رقابت‌ها محمد رهبری که روز جمعه با شکست دادن نمایندگان فر انسه، روسیه، هنگ کنگ و آذربایجان در مرحله مقدماتی و غلبه بر حریفی از آمریکا در جدول 96 نفره راهی جدول 64 نفره شده بود، روز شنبه در این مرحله نتیجه دیدار نخست خود را واگذار کرد و با کسب جایگاه 49 به کار خود در بخش انفرادی این رقابت ها پایان داد.

بر پایه این گزارش، همچنین فرزاد باهرارسباران دیگر نماینده ایران در رقابت های شمشیربازی جام جهانی گرجستان بود که از صعود به جدول 64 نفره بازماند. در این رقابت ها ارسباران در مرحله مقدماتی نمایندگان کانادا، فرانسه، آذربایجان، گرجستان و ژاپن را شکست داد. این شمشیرباز پس از استراحت در جدول 128 نفره مسابقات، مقابل نماینده روسیه در جدول 96 نفره شکست خورد و از صعود بازماند. ارسبارن در نهایت در رده 67 ایستاد.

دیدارهای تیمی مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان در اسلحه سابر امروز برگزار خواهد شد و تیم کشورمان در اولین بازی خود مقابل کشور آذربایجان صف آرایی خواهد کرد و پس از آن به مصاف آمریکا می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر