jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۴۲۱۲   ۱۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۹:۴۴

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی دختر بچه ها، 11 اکتبر 2015 برابر با 19 مهر ماه جاری خواستار سرمایه گذاری بر روی دختران نوجوان به منظور تضمین حقوق آنان و آینده مشترک همگان شد.

بان کی مون خواستار تضمین حقوق دختران جوان شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

آرمان های توسعه پایدار که به تازگی تصویب شده است به درستی شامل اهداف کلیدی برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران است.

این آرمان ها فرصتی برای تعهد جهانی فراهم آورده اند تا مانع انتقال فقر، خشونت، محرومیت و تبعیض از نسلی به نسل دیگر شده و به دیدگاه ما برای زندگی با عزت برای تمام افراد بشر تحقق بخشند.

اکنون وظیفه ما است تا در راستای تحقق آرمان های توسعه پایدار قدم نهاده و به قول هایمان برای ایجاد تمامی فرصت هایی که دختران با ورود به دوران بزرگسالی سزاوار آنها هستند، تا سال 2030 جامه عمل بپوشانیم.

این بدین معنی است که آنان را قادر سازیم تا از ازدواج در سنین کودکی و بارداری ناخواسته اجتناب کرده، در برابر انتقال اچ آی وی از خود محافظت کنند، از ختنه زنان ایمن بمانند و تحصیلات و مهارت های مورد نیاز جهت تحقق بخشیدن به پتانسیل های خود را کسب نمایند.

همچنین حصول اطمینان از سلامت جنسی و حقوق باروری ضروری است. دختران در تمام اقصی نقاط جهان باید بتوانند زندگی خود را عاری از ترس و خشونت پیش برند. چنانچه به این پیشرفت در مورد دختران دست یابیم می توانیم شاهد پیشرفت در سراسر جامعه باشیم.

رهبران جهان بلافاصله پس از تصویب آرمان های توسعه پایدار در ماه گذشته شاهد هشداری از سوی ملاله یوسف ‌زای برنده جایزه صلح نوبل بودند و این در حالی بود که جوانان سراسر دنیا در صحن مجمع عمومی در دو طرف او قرار داشتند. وی تاکید کرد "به ما قول دهید که به تعهدات خود عمل کرده و برای آینده مان سرمایه گذاری می کنید".

حمله به ملاله را سه سال قبل در روز بین المللی دختربچه ها محکوم کردم و خواستار فرصت های بیشتر برای دختران در تمام نقاط جهان شدم. امروز شجاعت او و همسالانش را تحسین می کنم که تنها به دنبال فرصتی برای ادای سهم خود در دنیای ما هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها