طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش، یکی از هماهنگ ترین طرح های مهم است که با هماهنگی سه وزارتخانه (کشور، راه و شهرسازی و نفت) اجرا می شود.
کد خبر: ۸۴۳۸۲۷
آینده کارت‌های سوخت از زبان وزیر نفت

به گزارش ایسنا، وزیر نفت، غروب چهارشنبه به منظور نظارت مستقیم بر روند اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش، در بازدید از سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، گفت: فعالیت های زیادی برای اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش انجام و برای نتیجه مطلوب چند سامانه بهم متصل شده است.

بیژن زنگنه افزود: هدف از اجرای این طرح این است که نفت گاز که سوختی ارزشمند است برمبنای پیمایش به خودروها تحویل شود.

وی با اشاره به این که برای اجرای موثر این طرح هماهنگی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی خوبی میان دستگاههای مربوط و عوامل مرتبط با آن و رانندگان صورت گرفته است، تصریح کرد: گام نخست اجرای این طرح به صورت بارنامه ای برای خودروهای برونشهری نیمه سنگین برداشته شده است و ظرف یکسال آینده باید با نصب جی پی اس بر روی خودروها، با هماهنگی سایر دستگاهها کامل شود.

وزیر نفت با بیان این که یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق سوخت است، اظهار کرد: اجرای این طرح در ساماندهی و ایجاد نظم در کارکرد خودروهای برونشهری و بدون ایجاد هیچ محدودیتی برای رانندگان صورت می گیرد و نقش مهمی در مدیریت سوخت دارد.

زنگنه گفت: این طرح می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار تصمیم گیران و مسئولان کشور قرار دهد و انضباط خوبی در سیستم حمل و نقل بار و مسافر ایجاد کند.

وی درباره سرنوشت کارت سوخت هوشمند نیز، گفت: سامانه کارت سوخت (بنزین) باقی خواهد ماند ولی باید تدبیری اندیشید تا کارکردهای دیگری به آن داده و انگیزه بیشتری برای استفاده از آن ایجاد شود.

وزیر نفت افزود: برای مثال شاید از این کارتها بتوان به عنوان کیف پول الکترونیکی با قابلیت پرداخت اعتباری استفاده کرد که این موضوع می تواند به صورت یک مشوق در نظر گرفته شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها