jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۴۲۳۱۷   ۱۲ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۹:۱۳

مردی که ضمن سرقت خانم‌های خانه دار مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، توسط پلیس به هلاکت رسید.

شکارچی شیطان ‌صفت زنان خانه‌دار کشته شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 13 مرداد ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در طبقه اول یک مجتمع مسکونی در منطقه شرق تهران به کلانتری 147 گلبرگ اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی های اولیه، شاکیه در اظهاراتش عنوان داشت : سارق از طریق بالکن وارد خانه شد و علاوه بر سرقت وجوه نقد و طلا و جواهرات قصد آزار و اذیت مرا داشت که در ادامه مرا در داخل کمد دیواری حبس و پس از سرقت، از محل متواری شد.

پرونده در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مقرون به آزار و اذیت» و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکیه

شاکیه پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: عصر روز 13 مرداد ماه امسال در حال استراحت در داخل خانه بودم که ناگهان جوانی قد بلند با چهره ای نسبتا سیاه از طریق بالکن وارد خانه شد !! در حالیکه در خانه تنها بودم، این جوان با تهدید شوکر و چاقو به سمت من آمد ؛ متوجه شدم که قصد آزار و اذیت مرا دارد و به همین علت با او درگیر شدم؛ این جوان در حالیکه مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می داد، به زور مرا در داخل کمد دیواری یکی از اتاق ها حبس کرد. پس از دقایقی، موفق شدم تا با فشار درِ کمد را باز کنم که در همین زمان، آن جوان از طریق همان راه ورودش به خانه (بالکن) فرار کرد. بسیار ترسیده بودم بگونه ای که قادر به انجام هیچ کاری نبودم ؛ پس از گذشت مدت کوتاهی ، در وارسی وسایل خانه متوجه شدم که لب تاپ، تبلت، گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و طلا و جواهراتم، همگی سرقت شدند.

شناسایی تعداد دیگری از شکات پرونده

در ادامه رسیدگی به پرونده و با طرح شکایت 3 شاکی دیگر، پرونده های مشابه دیگری با موضوع «سرقت مقرون به آزار و اذیت» به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در تمامی پرونده ها، متهم روزها از طریق بالکن طبقه اول مجتمع های مسکونی وارد منازل شده و علاوه بر سرقت اقدام به آزار و اذیت شکات کرده بود.

یکی از شکات جدید به کارآگاهان گفت: صبح روز 22 مرداد امسال پس از خروج همسر و دخترم از منزل قصد استراحت داشتم که ناگهان مردی قد بلند از طریق بالکن طبقه اول وارد خانه شد ؛ قصد اعتراض به حضور وی را داشتم که ناگهان به سمت من حمله ور شد و مرا به زمین کوبید؛ آنزمان بود که متوجه شدم این شخص قصد آزار و اذیت مرا دارد و در ادامه با تهدید شوکر و چاقو؛ این شخص با سرقت طلا و جواهرات و پول های داخل خانه، به سرعت و از طریق پنجره داخل بالکن از محل متواری شد.

پیگیری ویژه پرونده

با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی ویژه به پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با انجام سلسله اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت منزل با شش فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «سرقت منزل»، «حمل و نگهداری غیرقانونی سلاح جنگی» و «مواد مخدر» بنام «حمید . ف» (32 ساله) شدند که اقدام به فروش گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات سرقت شده از شکات کرده بود.

با شناسایی مخفیگاه حمید در منطقه تهرانپارس – خیابان وفادار شرقی، وی دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل اما هیچکدام از شکات وی را مورد شناسایی قرار ندادند.

شناسایی شیطان

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقتی بودن طلا و جواهرات و گوشی های تلفن همراه شکات شده بود اما در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و به مشارکت در انجام سرقت ها با یکی دیگر از مجرمین سابقه دار منزل بنام «محمـد . الف» (32 ساله) شد.

حمید در اعترافات خود به کارآگاهان عنوان داشت: در زمان سرقت، من در داخل ماشین منتظر محمد باقی می ماندم و اصطلاحا از محل مراقبت می کرم؛ محمد نیز با شناسایی محل های سرقت - در طبقات اول مجتمع های مسکونی - به تنهایی وارد خانه ها می شد و سرقت ها را انجام می داد.

با شناسایی «محمد . الف»، تصاویر وی از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی استخراج و اینبار تمامی شکات پرونده این مجرم سابقه دار را مورد شناسایی قرار دادند.

شکار شیطان

با شناسایی مخفیگاه و محل های تردد «محمد . الف» در پردیس جاده دماوند، بومهن و رودهن، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی با یک دستگاه خودرو پژو پرشیا خاکستری در حال تردد است.

با شناسایی خودرو و محل تردد متهم در بزرگراه تهران – پردیس، کارآگاهان این بزرگراه را تحت مراقبت های پلیسی خود قرار داده تا نهایتا 8 مهرماه امسال متهم در زمان تردد در بزرگراه (مسیر تهران به پردیس) مورد شناسایی قرار گرفت.

کارآگاهان قصد دستگیری «محمد . الف» در محل عوارضی را داشتند بزرگراه را داشتند که وی با اطلاع از حضور کارآگاهان در محل، به صورت ناگهانی تغییر مسیر داده و در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری و به سمت تهران اقدام به فرار می نماید.

تعقیب و گریز میان کارآگاهان و متهم در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری در بزرگراه آغاز شد و «محمد . الف» بدون توجه به دستور ایست کارآگاهان و شلیک تیرهای هوایی همچنان به فرار خود ادامه داد تا نهایتا کارآگاهان با هدف قرار دادن خودرو، خودرو پرشیا را از ناحیه لاستیک مورد اصابت چندین گلوله قرار داده اما با وجود توقف خودرو، متهم همچنان قصد داشت تا به صورت پیاده از محل متواری شود.

کارآگاهان جهت متوقف کردن «محمد . الف»، چندین تیر هوایی دیگر شلیک کرده اما او بدون توجه به دستور ایست و شلیک تیرهای هوایی قصد داشت تا ضمن عبور از عرض بزرگراه و رفتن به سمت جاده قدیم دماوند، به سمت منطقه خرم دشت متواری شود.

سرانجام در زمان عبور متهم از موانع سیمانی پیش بینی شده در وسط بزرگراه، وی مورد هدف گلوله کارآگاهان قرار گرفته و از ناحیه ران پا مجروح می شود؛ با توجه به اصابت گلوله به ناحیه سفید ران و به علت شدت خونریزی شدید، با وجود حضور تیم اورژانس در محل و انتقال متهم به بیمارستان، «محمد . الف» فوت کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: دیگر متهم پرونده، با قرار قانونی صادره از سوی مقام محترم قضایی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی توسط متهمین پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
دمتون گرم بچه های نیروی انتظامی افرین درود به شرف یكی یكی شما
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها