jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۴۱۷۷۴   ۱۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۲

فرمانده نیروی انتظامی به تجمع چند روزه افرادی که با ادعای مخالفت با تصویب برجام در مجلس مقابل خانه ملت صورت گرفته است، واکنش نشان داد.

واکنش ناجا به تجمع غیرقانونی مقابل مجلس

سردار حسین اشتری در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی با حضور در مجتمع بهزیستی و شیرخوارگاه آمنه از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرده و پس ازپایان بازدید خود در جمع خبرنگاران درباره تجمعی که به گفته مقامات استانداری فاقد مجوز در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، گفت: ناجا در تمام مأموریت‌های خود در مدار قانون حرکت کرده و اگر تجمعی فاقد مجوز یا غیرقانونی باشد وظیفه ناجا برخورد با آن است.

وی با اشاره به تجمع چند روزه افرادی که خود را مخالف تصویب برجام در مجلس می‌دانند، خاطرنشان کرد: در این خصوص جلسه شورای تامین تشکیل شده و هر دستوری که شورای تامین ابلاغ کنند همکاران ما در تهران بزرگ موظف هستند آن را اجرا کرده و طبق مصوبات و وظایف قانونی که برعهده‌شان است عمل کنند.

فرمانده نیروی انتظامی در باره بازدید از شیرخوارگاه آمنه گفت:باید یادآوری کنیم که وظایفمان در قبال این افراد چیست و نسبت به عواملی که باعث به وجود آمدن این وضعیت برای کودکان و خردسالان شده است، آسیب‌شناسی کنیم.

وی با بیان اینکه بررسی علل دچار شدن به این وضعیت نیازمند بررسی ریشه‌ای و عمیق است، افزود: باید به دنبال این باشیم که دیگر فرزندان بی‌سرپرست و ازآن مهم‌تر فرزندان بدسرپرست در جامعه وجود نداشته باشد. همچنین خدا را شاکر هستیم که در کشورمان چنین مراکزی برای نگهداری از این قبیل کودکان وجود دارد.

فرمانده نیروی انتظامی درباره رسیدگی به خانواده شهدای ناجا و فرزندان به جا مانده از آنها نیز گفت: رسیدگی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران ناجا که در حین مأموریت‌های مختلف دچار حادثه شده‌اند را بر خود واجب می‌دانیم و اقداماتی را در این زمینه انجام داده‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه ناجا از ظرفیت مراکز نگهداری از کودکان و افراد بی‌سرپرست برای ارائه آموزش به این افراد استفاده خواهد کرد یا خیر؟ اظهار کرد: قطعا در صورتی که سازمان بهزیستی از ما درخواست کند، آمادگی داریم در خدمت این عزیزان باشیم. البته آموزش‌ها باید در سنین بالاتر آغاز شود. ما همچنین آمادگی داریم که از ظرفیت مراکز مشاوره‌مان برای آموزش به خانواده‌های این افراد استفاده کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه ما از ظرفیت پلیس برای همکاری با این مراکز استفاده خواهیم کرد، گفت: باید این موارد آسیب‌شناسی شده و یکی از وظایف پلیس نیز شناسایی آسیب‌هاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها