jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۰۰۲۲   ۰۶ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۳

وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد: طی سال گذشته تعداد اتباع استرالیایی که برای جنگ در عراق و سوریه به داعش پیوسته اند دو برابر شده است.

تعداد تروریست‌های استرالیایی عضو داعش 2 برابر شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، جولی بیشاپ وزیر خارجه استرالیا در جمع خبرنگاران در شهر نیویورک تصریح کرد: ما برآورد می کنیم که حدود 120 شهروند استرالیایی هم اکنون در عراق و سوریه هستند و از داعش و سایر گروه های تروریستی حمایت می کنند.

وی در ادامه افزود: این رقم دو برابر تعداد شهروندان استرالیایی است که من 12 ماه قبل گزارش دادم.

استرالیا به شدت نسبت به توانایی داعش برای جذب شهروندان این کشور در سفر به عراق و سوریه ابراز نگرانی کرده است. تاکنون حداقل 20 شهروند استرالیایی عضو داعش کشته شده اند.

بیشاپ گفت: برآوردها نشان می دهد که حداقل 30 هزار جنگجوی خارجی از 100 کشور جهان به تروریست های داعش پیوسته اند. تعداد آمارهای ما از سال گذشته تاکنون دو برابر شده است ولی این انتظار را ندارم که این رقم طی سال آینده نیز بار دیگر دو برابر شود.

وزیر خارجه استرالیا که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، تاکید کرد: ما به موفقیت هایی برای جلوگیری از سفر تروریست های خارجی به عراق و سوریه دست پیدا کرده ایم ولی هنوز نمی توانیم بگوییم که به طور کامل جلوی این روند را گرفته ایم.

استرالیا سطح تهدید تروریستی را از سال گذشته افزایش داده است و از آن زمان تاکنون قوانین جدیدی را در زمینه امنیت ملی اعلام و اجرا کرده است. کانبرا در این مدت پاسپورت تعدادی از افراد را لغو کرده و به آنها اجازه ترک کشور را نداده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها