jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۳۸۴۷۲   ۳۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۸:۵۶

رییس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی تلفنی با "قابوس بن سعید" سلطان کشور پادشاهی عمان،با انتقاد شدید از حمله هوایی نیروهای مهاجم به مردم بیگناه و زیربناهای یمن بویژه اماکن دیپلماتیک افزود: از اینکه نیروهای مهاجم به یمن به هیچ یک از مقررات و عرف بین المللی توجه ندارند نگران هستیم و این اقدامات بویژه حمله به اماکن دیپلماتیک به عنوان اقدامی ناصحیح و غیرانسانی باید شدیدا محکوم شود.

رایزنی روحانی با سلطان قابوس در باره بحران یمن

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ضمن تبریک عید سعید قربان ، به جایگاه ممتاز عمان در عرصه همکاریهای منطقه ای اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه مند است بویژه در دوره پساتحریم ، روابط خود را با کشور دوست و برادر عمان در بخش های مختلف به ویژه تجاری و اقتصادی تحکیم بخشد.

رییس جمهوری با قدردانی از نقش سازنده عمان در منطقه ،تقویت همکاریهای منطقه ای جهت پایان دادن به بحران های منطقه را ضروری خواند و اظهارداشت:همکاریهای منطقه ای تهران – مسقط بویژه برای بازگشت صلح و ثبات به منطقه بسیار موثر و مهم است.

دکتر روحانی همچنین با تقدیر از مواضع منطقه ای عمان بویژه در خصوص بحران یمن و ارسال کمکهای انساندوستانه برای مردم این کشور اظهار امیدواری کرد با کمک عمان صلح و ثبات بار دیگر به یمن بازگردد و مردم این کشور بتوانند در آرامش زندگی کنند.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که با تلاش های عمان و بویژه شخص سلطان قابوس و سایر کشورهای صلح دوست، به مناسبت عید سعید قربان هر چه سریعتر آتش بس در یمن با هدف کمک رسانی به مردم مظلوم این کشور برقرار شود چراکه وضعیت انسانی در یمن از سطح فاجعه معمولی بالاتر رفته است و ما بسیار متاسف هستیم که جامعه بین المللی نسبت به آتش بس در این کشور و اقدامات انساندوستانه اقدام جدی به عمل نمی آورد.

قابوس بن سعید، سلطان کشور پادشاهی عمان نیز در تماس تلفنی خود با تبریک عید سعید قربان و موفقیت مذاکرات هسته ای گفت: عمان امیدوار است که در دوران پسا تحریم سطح همکاریهای خود را با جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش گسترش دهد.

سلطان عمان در ادامه با تاکید بر تداوم رایزنی های کشورش برای برقراری صلح و ثبات در یمن تصریح کرد: دیپلماسی پیوسته بهترین راه برای حل مشکلات بویژه در منطقه است و ما به کمکهای انساندوستانه خود به مردم یمن ادامه می دهیم و معتقدیم مشکل یمن باید از طریق میز مذاکره و با حضور گروههای یمنی حل شود.

وی به حمله هوایی نیروهای مهاجم به اماکن دیپلماتیک در یمن اشاره کرد و گفت: مسقط این حملات را به شدت محکوم می کند و خواهان توقف سریع این گونه رفتارها است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها