jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۳۷۵۳۷   ۲۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۴

رئیس ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از راه اندازی سامانه استعلام معاینه فنی خودروهای پایتخت خبرداد.

امکان استعلام اینترنتی معاینه فنی خودروها فراهم شد

ولی آذروش در توضیح این سامانه گفت: بنا به درخواست شهروندان برای مطلع شدن از آخرین وضعیت معاینه فنی خودروهایشان این ستاد نسبت به تعبیه این قابلیت در پرتال معاینه فنی اقدام کرده است و شهروندان می توانند بادرج شناسه خودرو (VIN) از مدت اعتبار معاینه فنی مطلع شوند.

وی با بیان اینکه شهروندان بایستی به سایت http://inspection.tehran.ir/ مراجعه کنند افزود: اطلاعات خروجی از این سامانه تنها مختص به خودروهایی است که معاینه فنی خود را از یکی از مراکز 14گانه شهر تهران اخذ کرده‌اند و با راه اندازی این سامانه شهروندان می توانند قبل از خرید خودرو به سهولت از آخرین وضعیت معاینه فنی خودرو مطلع شوند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص انجام معاینه فنی قبل از نقل و انتقال خودرو به ایسنا اظهار داشت: در مراکز معاینه فنی با استفاده از تجهیزات مکانیزه و دانش تخصصی کارشناسان میزان آلایندگی خودرو، وضعیت کارکرد موتور، ایمنی خودرو و میزان عدول خودرو از شرایط استاندارد زمان تولید مورد بازبینی و کنترل قرار می گیرد.

به گفته وی، به جرات می توان اذعان داشت که مراکز معاینه فنی یکی از بهترین بخش‌های خودرویی است که مراجعه کنندگان می توانند به سادگی تمام قسمت های مربوط به زیر خودرو را مشاهده کنند و با توضیحات کارشناسان راکب نسبت به وضعیت زیر خودرو از لحاظ پوسیدگی شاسی و بدنه، وضعیت اهرم بندی فرمان و سیستم اگزوز خودرو خود مطلع شوند و برهمین اساس به شهروندان توصیه می‌شود قبل از خرید خودرو حتما به همراه فروشنده جهت کنترل وضعیت خودرو به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

آذروش با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: داشتن گواهی معاینه فنی برای خودروهای سرویس مدارس الزامی است و خانواده‌ها برای سلامت عزیزانشان این مسئله را با حساسیت ویژه ایی پیگیری کنند که حتما از خودروهای دارای معاینه فنی برای سرویس مدرسه استفاده نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها