jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۸۸۸ ۲۸ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

خوزه کاباناس، دیپلمات کارکشته و قدیمی کوبا روز پنجشنبه به عنوان اولین سفیر این کشور در آمریکا پس از 54 سال استوارنامه خود را به رئیس‌جمهور آمریکا داد.

این اتفاق پس از سازش اخیر دیپلماتیک میان آمریکا و کوبا انجام گرفت.کاباناس که به عنوان حافظ منافع در واشنگتن از سال 2012 فعالیت می‌کرد، پس از بهبود روابط میان دو کشور در 20 جولای، استوارنامه خود را به عنوان کاردار به باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا تقدیم کرد. این در حالی است که واشنگتن هنوز سفیر خود را در کوبا معرفی نکرده است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر