jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۸۳۶۷۶۰   ۲۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۲

سازمان هواشناسی اعلام کرد: نفوذ تدریجی سامانه پرفشار در سطح زمین در سواحل شمالی زمینه را برای افزایش ناپایداری همرفتی و رشد ابرهای جوششی در سواحل دریای خزر، شمال شرق کشور، دامنه های البرز و بارش شدید باران فراهم کرده است.

تشدید بارش ها در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبر گزاری صدا وسیما گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر پایداری این پدیده همراه با گذر تدریجی سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو تا روز شنبه است .

کبری رفیعی افزود: با این شرایط احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در شهرها، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های محلی وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: این پدیده موجب رخداد رگبار، رعد و برق و تندباد شدید در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان،‌ خراسان‌شمالی، خراسان رضوی و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان خواهد شد لذا توصیه می شود مردم در خصوص تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق مستعد سیل احتیاط بیشتری کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به این شرایط جوی مردم باید در حین تردد در مناطق کوهستانی به سبب احتمال صاعقه و همچنین هنگام عبور از جاده های کوهستانی البرز به ویژه دامنه های شمالی آن به سبب مه غلیظ احتیاط کنند.

رفیعی افزود: امروز با تشدید باد، دریای خزر مواج خواهد شد و توصیه می‌شود در این مدت از شنا در دریا خودداری شود.

وی گفت: فعالیت این سامانه تا روز شنبه موجب کاهش قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور خواهد شد که بیشینه کاهش دما در سواحل شمالی بین 8 تا 10 درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: