jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۳۶۲۷۷ ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

صحبت از رکوردهای جهان در این هفته را با یک حیوان آغاز می‌کنیم. لاک‌پشت همیشه به کند بودن معروف بوده و داستان مشهورش با خرگوش را همه ما در کودکی شنیده‌ایم.

با این حال، لاک‌پشتی توانسته رکورد سریع‌ترین لاک‌پشت جهان را از آن خود کند. او طی حدود 30 ثانیه توانسته مسافت 5 متر و 38 سانتی‌متر را پشت سر بگذارد.

در طول این مدت این لاک‌پشت بسرعت 0.28 متر بر ثانیه هم رسید. رکورد دیگر را از یک آمریکایی بشنوید که بلندترین چکمه کابویی جهان را ساخته است.

این چکمه با حدود 2 و نیم متر عرض و بیش از 10 متر ارتفاع در شهر سن آنتونیوی ایالت تگزاس قرار گرفته و 4 مرتبه بزرگ‌تر از چکمه دارای رکورد قبلی در همین زمینه است. این چکمه بزرگ که البته برای راه رفتن ساخته نشده، جنس بتن و فایبرگلس دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر