jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۳۶۲۷۷   ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

صحبت از رکوردهای جهان در این هفته را با یک حیوان آغاز می‌کنیم. لاک‌پشت همیشه به کند بودن معروف بوده و داستان مشهورش با خرگوش را همه ما در کودکی شنیده‌ایم.

با این حال، لاک‌پشتی توانسته رکورد سریع‌ترین لاک‌پشت جهان را از آن خود کند. او طی حدود 30 ثانیه توانسته مسافت 5 متر و 38 سانتی‌متر را پشت سر بگذارد.

در طول این مدت این لاک‌پشت بسرعت 0.28 متر بر ثانیه هم رسید. رکورد دیگر را از یک آمریکایی بشنوید که بلندترین چکمه کابویی جهان را ساخته است.

این چکمه با حدود 2 و نیم متر عرض و بیش از 10 متر ارتفاع در شهر سن آنتونیوی ایالت تگزاس قرار گرفته و 4 مرتبه بزرگ‌تر از چکمه دارای رکورد قبلی در همین زمینه است. این چکمه بزرگ که البته برای راه رفتن ساخته نشده، جنس بتن و فایبرگلس دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر