jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۳۵۹۱۷   ۲۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۲

مجموعه انیمیشن «قلب خورشید» با موضوع آیین فتوت و جوانمردی در میان عیاران و شاطران مراحل پایانی تولید را سپری می کند.

قصه های عیاران و شاطران در انیمیشن «قلب خورشید» + عکس

«سیداحمد علمدار» کارگردان مجموعه «قلب خورشید» بیان داشت: قلب خورشید اثری حماسی و تاریخی به شمار می رود در پیچ و خم داستان های خود روایتگر وقایع قرن سوم هجری است.

وی در توضیح دوره زمانی وقوع داستان های مجموعه قلب خورشید گفت: قرن سوم هجری شاهد آغاز ورزش زورخانه ای و آیین های پهلوانی ایرانیان هستیم و در آن عیاران و شاطران به عنوان پیشگامان فرهنگ فتوت شناخته می شوند.

لذا فضای کلی این مجموعه و فضاسازی های صحنه متعلق به همان دوران است.

کارگردان مجموعه «قلب خورشید» با اشاره به ریشه غنی فرهنگ فتوت در میان ساکنان سرزمین سیستان افزود: بدین جهت سرزمین سیستان برای روایت داستان انتخاب شد که بر اساس شواهد تاریخی، مهد داستان های پهلوانی ایران زمین بوده است.

ضمن آنکه سیستان زادگاه پهلوانان اسطوره ای نظیر زال و رستم و عیارانی چون یعقوب لیث نیز است. لذا می توان سیستان را مهد آیین های پهلوانی ایران به شمار آورد.

عملدار در گفنگو با فارس، انتقال ارزشهای معنوی و فرهنگ جوانمردی نهفته در ورزشهای سنتی نظیر زورخانه را یکی از اهداف تولید قلب خورشید دانست و اظهار داشت: قهرمانان این مجموعه سلوک خود را از زورخانه ای در زرنج آغاز می کنند .

اما برای رسیدن به درجه اعلا به سفری دراز می روند و در این سفر است که جوهر پهلوانی و ایین فتوت و جوانمردی در وجود آنها تبلور می یابد.

وی ریتم مناسب داستان و فضاسازی های صورت گرفته در قلب خورشید را نقطه تمایز آن با سایر کارهای انیمیشنی دانست و افزود: به علت طرح مفاهیم عمیق و همچنین داستان پر از هیجان، گروه سنی هدف برای این مجموعه را نوجوانان انتخاب کرده ایم.

کار ساخت مجموعه انیمیشنی «قلب خورشید» مراحل پایانی خود را طی می کند.تهیه کنندگی این مجموعه 13 قسمتی را مرکز پویانمایی صبا بر عهده دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

پس از یک دهه وقفه، خوشبختانه در دوره اخیر ریاست محترم سازمان صداوسیما، گره از کار ساخت دو پروژه الف ویژه که سال‌ها گرفتار مشکلات و موانعی بودند باز شد و کلید خوردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها