jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۳۳۰۲۳ ۱۵ شهريور ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۷

کارشناسان معتقدند علاوه بر محدود ساختن زمان و محل استعمال مواد دخانی در محیط کار، کارفرمایان می‌توانند با افزایش دستمزد کارکنان از میزان استعمال دخانیات بکاهند.

یک راه‌حل مالی برای کاهش استعمال دخانیات!

به گزارش ایسنا، نتایج بررسی انجام شده حاکی از آن است که افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان می‌تواند کاهش پنج درصدی استعمال مواد دخانی را در بین کارکنان 9 مرد و آنهایی که تحصیلات متوسطه یا پایین‌تر دارند، موجب شود. همچنین این فاکتور احتمال ترک کردن کامل استعمال مواد دخانی را 17 تا 20 درصد افزایش دهد.

«پائول لیگ»، یکی از نویسندگان این مطالعه و پروفسور علوم سلامت عمومی و کارشناس مرکز تحقیقات و سیاست خدمات‌درمانی دانشگاه کالیفرنیا در «دیویس» آمریکا گفت: یافته‌های به دست آمده ما حائز اهمیت است زیرا بررسی‌ها نشان داده که دستمزدهای کارکنان در ایالات متحده مطابق با تورم برای مشاغل با میزان درآمد پایین برای دهه‌ها رو به کاهش است و درصد کارگران شاغل در این گونه مشاغل رو به افزایش است. افزایش حداقل دستمزدها می‌تواند تهدید جدی برای سلامتی باشد.

بنا بر این مطالعه، میزان استعمال مواد دخانی در آمریکا رو به کاهش است اما همچنان عامل اصلی مرگ و میرهای قابل پیشگیری ناشی از بیماری‌هایی همچون بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری مزمن انسدادی ریه و سرطان ریه به حساب می‌آید.

در این بررسی اطلاعات مربوط به میزان دستمزد، وضعیت مصرف مواد دخانی و محل سکونت کارکنان تمام وقت که در فاصله سنی 21 تا 65 سال بودند در سال‌های 1999 تا 2009 مورد ارزیابی قرار گرفت. این گروه کارشناسی برای مطالعه فوق از یک مدل آماری استفاده کردند. این تکنیک به‌ گونه‌ای طراحی شده تا یک مطالعه پزشکی کنترل شده و تصادفی را شبیه‌سازی کند که به واسطه آن تاثیرگذاری یک شیوه درمانی خاص ازیابی شود.

تغییرات در شیوه درمانی که نمونه موردی آن دستمزد بوده و هر سال ارزیابی شده، سپس میزان استعمال مواد دخانی مورد مقایسه قرار گرفته و نشان داد که افزایش حقوق با کاهش نرخ استعمال این محصولات میان مردان با تحصیلات پایین موثر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر