jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۳۲۸۷۱   ۱۵ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

این روزها همه چیز به اینترنت متصل است، حتی یخچال. شاید از نظرتان چندان هم جالب و مهم نباشد که یک یخچال هوشمند داشته باشید، اما خب این گجت‌ها وجود دارند و طرفدارانشان هم زیاد است. ولی همه چیز که نباید هوشمند باشد، انتظاری که از یخچال‌مان داریم این است که مواد غذایی درونش را سالم نگه دارد، ولی خب این انتظار ماست و نمی‌توان از فناوری خواست طبق آن پیش برود.

هوشمند شدن دردسر دارد و یکی از این دردسرها بتازگی دامن یخچال‌های هوشمند را گرفته است. در کنفرانس هک DEF CON یک گروه محقق با نام Pen Test Partners توانستند یک آسیب‌پذیری امنیتی را در یخچال‌های هوشمند بیابند. این آسیب‌پذیری به هکرها امکان می‌دهد هنگامی که دستگاه می‌خواهد تقویم گوگل را به‌روزرسانی کند، به اطلاعات حساب جیمیل دسترسی پیدا کنند. این ضعف ناشی از بررسی نشدن امنیت یخچال در تبادل اطلاعات است. در واقع زمانی که یخچال طبق برنامه‌ای که کاربرش معین کرده است، به‌روزرسانی را آغاز می‌کند، توجهی به این‌که آیا دریافت‌کننده اطلاعات هم امنیت لازم را دارد نمی‌کند. بنابراین اگر هکرها بتوانند در نقش تقویم گوگل ظاهر شوند، یخچال خیلی راحت اطلاعات کاربرش را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

مدل یخچال بررسی شده RF28HMELBSR اعلام شده که 3599 دلار قیمت دارد. گفته می‌شود سامسونگ در حال برطرف کردن مشکل ایجاد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر