jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۳۲۳۵۰ ۱۳ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۵۲

رئیس جمهور روسیه در واکنش به احتمال ورود مسکو به جنگ با داعش، حملات جنگنده های آمریکایی علیه تروریستها را ناکار آمد یاد کرد و گفت که سخن گفتن از مشارکت کشورش در جنگ علیه داعش، هنوز زود است.

پوتین، ورود روسیه به جنگ با داعش را رد نکرد

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "ولادمیر پوتین" روز جمعه گفت: اکنون می بینیم که جنگنده های آمریکایی در حال انجام حملاتی مشخص هستند ولی این ضربه ها کارآمد نیستند.

وی افزود: هنوز زود است که از آمادگی برای انجام این مأموریت سخن بگوییم.

پوتین ادامه داد: ما حمایت گسترده ای از سوریه به عمل می آوریم که از جمله آنها ارسال سلاح و تجهیزات و آموزش نظامیان سوری است.

پوتین با اشاره به قراردادهای نظامی مسکو و دمشق اظهار داشت: ما امکانات مختلف را در این زمینه بررسی می کنیم، روسیه در حال مشورت با سوریه و دیگر کشورهای منطقه درخصوص افزایش حمایت از این کشور در مبارزه با تروریسم است.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که طرح خود در خصوص تشکیل ائتلاف گسترده جهت مقابله با تروریسم را با "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا و "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه و نمایندگان عربستان و پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر و دیگر شرکا بررسی کرده است.

پوتین تأکید کرد که درک مشترکی در خصوص ضرورت مبارزه با تروریسم در کشورهای ناآرام در کنار فرایند سیاسی در سوریه وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر