jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۳۱۴۴۹   ۱۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۲

جام جم ورزشی: مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال با تمجید از عملکرد دروازه‌بان‌های حاضر در اردوی تیم ملی می‌گوید فوتبال ایران در دوره انتقالی به سر می‌برد و باید با مراقبت از بازیکنان جوان، آینده فوتبال را تضمین کرد.

گاسپار: تیم ملی اولویت فوتبالی هر کشور است

دن گاسپار مربی تیم ملی فوتبال ایران درباره وضعیت دروازه‌بانان حاضر در اردوی تیم ملی، اظهار کرد: در حال حاضر از عملکرد بیرانوند و اخباری رضایت کامل دارم و با پیوستن حقیقی، تعداد دروازه‌بان‌های تیم ملی تکمیل می‌شود. در واقع کاری که انجام می دهیم بسیار خوشنود کننده است و به آینده این دروازه بانان جوان بسیار خوشبین هستم.

به گزارش ایسنا ، وی درباره تنوع برنامه‌های تمرینی دروازه‌بان‌های تیم ملی و در پاسخ به این سوال که این گستردگی تمرینات تا چه حد می‌تواند به پیشرفت دروازه‌بانهای حاضر در اردو کمک کند، گفت: در طول مدتی که در مرخصی به سر می‌بردم، وقت گذاشته و تمرینات خلاقانه‌ای را برای دروازه‌بانان تهیه کردم تا بتوانم بر اساس این تمرینات آنها را آماده بازی کنم. برای من به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها بسیار مهم است که بازیکنانم هیجان، شور و اشتیاق زیادی در تمرینات داشته باشند. به همین منظور کارهای خلاقانه‌ای را انجام می‌دهم و ترجیح می‌دهم از تمرینات کسل کننده دوری کنم.

گاسپار افزود: حدود چهار و نیم سال است که در ایران کار می‌کنم و دروازه‌بان‌های ایرانی را به خوبی می‌شناسم. همچنین یک رابطه بسیار خوب با دروازه‌بانان ایرانی ایجاد کرده‌ام و در نهایت برایم بسیار مهم است تا بتوانم تقاضای بهترین عملکرد را از آنها و از فعالیت خودم داشته باشم.

وی در پاسخ به این سوال که میانگین سنی سه دروازه‌بان فعلی تیم ملی پایین است، آیا آنها به پختگی لازم رسیده‌اند به سایت فدراسیون فوتبال گفت: فراموش نکنید بلوغ بازیکنان فوتبال همراه با تجربه است. درست است که دروازه‌بانان جوانی در اختیار داریم اما نباید از این نکته غافل شد که اخباری دروازه‌بان اول تیم بزرگی چون تراکتورسازی است و بیرانوند هم در جام قهرمانان باشگاه‌های آسیا حضور داشته و عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است.

مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال در ادامه درباره وضعیت تیم ملی در دیدار برابر تیم‌های گوام و هند، خاطر نشان کرد: این دو بازی بسیار مهم است. سرمربی تیم به هر بازی نگاه جداگانه‌ای دارد و سعی خواهیم کرد در هر بازی نتیجه لازم را کسب کنیم. با تساوی که مقابل ترکمنستان بدست آوردیم سه امتیاز در بازی برابر گوام بسیار مهم است. گوام با اعتماد به نفس بالا به ایران سفر کرده چرا که در دو بازی اول خود برنده از زمین بیرون آمده است. آنها با اعتماد به نفس و اطمینان بالایی به ورزشگاه آزادی می‌آیند. ضمن اینکه اردوی آماده سازی خوبی را در ژاپن سپری کرده‌اند اما ما هم اطمینان داریم که می توانیم نتیجه لازم را مقابل دو تیم هند و گوام بگیریم.

وی درباره نیازهای تیم ملی برای حضوری موفق در جام جهانی 2018 روسیه گفت: زمین تمرینی با کیفیت بالا، مرکز تمرینی مجهز، بازیهای دوستانه با کیفیت، داشتن منابع مالی کافی برای اجرای برنامه‌های سرمربی در مسیر جام جهانی 2018 روسیه و همچنین پایبند بودن به تعهدات بازیکنان و کادر فنی از مواردی است که ما را در جهت رسیدن به اهدافمان کمک می‌کند. مسلما مسائل ساده‌تری مانند البسه تیم ملی که جزئی از واجبات است نیز جزیی از نیازهای اولیه است. از دیگر دغدغه‌های ما رقبایی همچون امارات و قطر هستند که در چند سال اخیر سرمایه‌گذاری خوبی کرده‌اند، ضمن اینکه نباید رقبای سنتی مثل کره جنوبی و ژاپن را از یاد برد.

مربی دروازه بانان تیم ملی افزود: قطر باید به جام جهانی بعدی صعود کند به همین خاطر هر نوع سرمایه گذاری چه در ابعاد مالی و نیروی انسانی لازم بوده را انجام داده تا موفق شود. دغدغه آخری که داریم این است که نباید اجازه بدهیم زحماتی که در 4 سال گذشته انجام داده‌ایم از بین برود. نباید رو به عقب حرکت کنیم. تیم ملی فوتبال باید اولویت نخست هر کشوری از جمله ایران باشد.

گاسپار در پایان گفت: به بازیکنان جوان امید داریم، چرا که اکنون فرصت لازم برای انجام بازی‌های مختلف را دارند تا برای جام جهانی 2018 آماده شوند. اگر جام جهانی فردا بود بدون شک استراتژی ما تغییر می‌کرد. فاصله ای که تا جام جهانی 2018 روسیه داریم باعث می شود تا دروازه بانان به آمادگی و تجربه لازم برسند. نباید فراموش کنیم که اکنون در مرحله انتقالی به سر می‌بریم، بنابراین باید به خوبی از بازیکنان جوانی که در اختیار داریم به خوبی محافظت کنیم تا آنها آینده فوتبال ایران را بسازند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر