jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۸۳۰۲۹۲   ۰۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۷

عضو کمیسیون ویژه بررسی سند برجام یا همان برنامه جامع اقدام مشترک، گفت: خروجی کمیسیون برجام نمی‌تواند چیزی غیر از خواست کلی نظام باشد و بر اساس قانون این کمیسیون موظف به بررسی و ارائه گزارش در مورد برجام است نه چیز دیگری.

خروجی کمیسیون برجام چیزی غیر از خواست کلی نظام نیست

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با ایسنا تأکید کرد: کمیسیون برجام در مقام رد یا تأیید اصل توافق نیست و تنها یک گزارش کلی از روند کار و مسائل مرتبط با توافق را به مجلس ارائه می‌کند که در این مسیر بررسی‌های مختلف و جلسات متعددی را نیز خواهد داشت.

وی افزود: کمیسیون بررسی برجام گزارش نهایی را به هیأت رئیسه و صحن مجلس ارائه می‌کند و در مقام یک کمیته کارشناسی مسائل را بررسی می‌کند و در نهایت مجلس در مورد آن تصمیم می‌گیرد. بنابراین، ما در این زمینه تصمیم‌سازیم و نه تصمیم‌گیر و صرفاً اطلاعات مجلس در مورد توافق را افزایش می‌دهیم. آنچه که در شرایط کنونی اهمیت دارد در نظر گرفتن تمام جوانب و دیده شدن مصالح کشور است.

رئیس گروه دوستی ایران و بریتانیا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برخی مخالفت‌ها در مورد بازگشایی سفارت انگلیس، گفت: وزارت امور خارجه مسئولیت تبیین روابط ایران و سایر کشورها را دارد و جزئی از نظام است و تصمیمات وزارت امور خارجه نیز تصمیمات نظام است و این وزارتخانه جزئی از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است و تمام اقداماتی که انجام می‌دهد در همین مسیر است.

وی افزود: هر اقدامی موافق و مخالف خود را دارد اما باید بدانیم راه‌های اعتراض در قانون مشخص است و بدیهی است که تصمیمات نظام مخالفانی در کشور داشته باشد که می‌تواند نشات گرفته از تفکرات شخصی و یا حزبی آنها باشد. اما در هر حال به نظر می‌رسد راه اعتراض تجمعات غیر قانونی و اتهام زنی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها