شرکت هواپیمایی قطر "ایرویز" در پی تذکرات "سازمان بین المللی کار"، به مهمانداران خود اجازه ازدواج و باردار شدن داد!
کد خبر: ۸۳۰۰۰۸
اجازه ازدواج و بارداری به مهمانداران قطری

به گزارش پایگاه خبری العالم، شرکت هواپیمایی "قطر ایرویز" که پیشتر به دلیل اعمال تبعیض علیه زنان، توسط "سازمان بین المللی کار" محکوم شده بود، یک بند جنجالی را که بر اساس آن مهمانداران زن در صورت بارداری اخراج می شدند، از قراردادهای خود حذف کرد.

به نوشته روزنامه سعودی الحیات، سخنگوی شرکت هواپیمایی قطر با تاکید بر این که بند جنجالی مذکور در طول شش ماه گذشته اجرایی نشده است، گفت: به موجب تصمیمات جدید به مهمانداران باردار، شغل موقت در فرودگاه محول خواهد شد.

وی تصریح کرد، بند دیگری که ازدواج مهمانداران زن را ممنوع کرده بود نیز حذف شده است. پیش از این، مهمانداران این شرکت فقط با اجازه مدیریت شرکت هواپیمایی مذکور می توانستند ازدواج کنند.

دیدگاه رسانه‌های خارجی درباره سردار سلیمانی

سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران یکی از تاثیر گذارترین افراد غرب آسیا در مبارزه با تروریسم است و یکی از طلایه داران مبارزه با تروریست‌های تکفیری به شمار می‌رود و این نکته مورد توجه رسانه‌های خارجی نیز قرار دارد.

روزنامه انگلیسی "آبزرور" تأکید کرد که سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس احتمالاً تنها کسی است که می‌تواند داعش را شکست دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، "آبزرور" عنوان داشت: هنگامی‌که در ژوئیه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گریخت، این ژنرال ایرانی در صحنه حضور یافت و چند ساعت پس از سیطره داعش بر موصل، سلیمانی در بغداد بود و از آن زمان عملیات دفاع از بغداد را هماهنگ و نیروها را بسیج کرد.

پایگاه اینترنتی "بیزینس اینسایدر" نیزبا انتشار عکسی از سرلشکر"قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس ایران در کنار "هادی‌العامری" فرمانده سپاه بدر عراق، در گزارشی به قلم "مایکل بی‌کِلی" نوشت: قاسم سلیمانی و هادی‌العامری آزادسازی شهر "جلولا" از چنگال داعش را جشن گرفتند.

نشریه "نیوزویک" هم در مقاله‎ای به نقش ایران در مبارزه با تروریسم پرداخت و نوشت: ایران ظرف مدت زمانی که عناصر داعش وارد خاک عراق شدند، بهترین آموزش‎ها و مشورت‎ها را به نیروهای عراقی اعطا کرده و کمک‎های نظامی از قبیل سلاح به بغداد ارائه داده است. در مقاله نیوزویک آمده است ایران همچنین از طریق مغز متفکر نظامی خود یعنی "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که بسیاری از فرماندهان نظامی او را فرمانده و استراتژیستی ممتاز می‎دانند، به عراق کمک کرده است.

مخالفت با استعفای خرازی

رئیس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان از مخالفت شورای مرکزی این حزب با استعفای صادق خرازی خبر داد.

پس از آنکه صادق خرازی، رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با یک هفته نامه از وجود ارتباط بین برخی اصلاح طلبان با کشورهای خارجی دشمن خبر داد، اتهامات سنگینی از سوی چند تن از چهره‌های رادیکال اصلاح طلب علیه او مطرح گردید. این اتهامات که به نوعی شخصیت فردی و حقیقی خرازی را نشانه رفته بود فضای سنگینی علیه او ایجاد کرد و به گونه‌ای که طی روزهای گذشته زمزمه کناره‌گیری او از حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان در محافل رسانه‌ای مطرح شد. زمزمه‌ای که روز دوشنبه دوم شهریور ماه با انتشار متن استعفای وی به حقیقت پیوست.

براساس گزارش فارس، پژمان گرامی رییس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان، شورای مرکزی این حزب با استعفای صادق خرازی مخالفت خود را اعلام کردند.

برکناری چند عضو ارشد نظامی کره شمالی

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کی. سی. ان. ای) روز جمعه در خبری فوری از برکناری چند عضو ارشد نظامی حزب حاکم کره شمالی توسط رهبر این کشور خبر داد.

براساس گزارش ایرنا، 'کیم یونگ اون' رهبر کره شمالی امروز در نشست سراسری کمیسیون مرکزی نظامی حزب کارگر این کشور، چند عضو ارشد این کمیسیون را برکنار و اعضای جدید را جای آنها معرفی کرد.

این گزارش بدون اشاره به علت اصلی، تعداد و مشخصات و اسامی افراد برکنار شده و حتی منصوب شده، علت این تصمیم رهبری را دلایل سازمانی عنوان کرد و افزود: رهبر کره شمالی در این نشست بطور مفصل در باره توافق شش ماده ای میان کره شمالی و کره جنوبی برای برقراری صلح در شبه جزیره کره صحبت کرد.

براساس این گزارش، وی با اشاره به نقل و انتقالات در درون حزب کارگر، جابجایی ها در این حزب را تصمیم صحیحی برای توسعه و پیشرفت راهبردی کشور توصیف کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها