معاون مرکز ملی فضای مجازی خبر داد:

کاهش میزان شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت ارشاد، تعداد شکایات مردم به سامانه اعلام شکایات پیامک های تبلیغاتی، کاهش یافته است.
کد خبر: ۸۲۷۸۸۶
کاهش میزان شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

محمدرضا کشاورزی با اشاره به اینکه سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۳۱۴ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد آماده دریافت شکایات درخصوص پیامک های انبوه و تبلیغاتی دریافتی از سوی مشترکان است، گفت: براساس اعلام این مرکز، تعداد اعلام شکایت به این سامانه کاهش یافته است.

معاون محتوا مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه هنوز میزان آشنایی کاربران با نحوه اعلام شکایت در زمینه پیامکهای تبلیغاتی کم است، افزود: قرار است به زودی سامانه ای موازی این سامانه طراحی و ارائه شود که به صورت اپلیکیشن بوده و مشترکان در صورت نارضایتی از دریافت پیامکها می توانند موارد را به این طریق به سامانه گزارش دهند.

وی با تاکید براینکه براساس گزارش های ارائه شده به مرکز ملی فضای مجازی، حجم پیامک های انبوه تبلیغاتی کاهش نیافته است، گفت: طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، رصد محتوای پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده برعهده مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گذاشته شده است اما به دلیل عدم همکاری کامل اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامک انبوه، این مرکز تنها به محتوای یک سوم پیامک ها دسترسی دارد.

دبیر کمیسیون عالی محتوا در مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به برنامه های این کمیسیون برای ایجاد سازوکاری درجهت ساماندهی محتوای پیامک های تبلیغاتی، خاطرنشان کرد: هم اکنون مشترکان نسبت به صحت و سقم بسیاری از پیامکهای تبلیغاتی آگاهی ندارند و باید سازوکاری اندیشیده شود که محتوای پیامک ها قبل و بعد از ارسال توسط وزارتخانه های مرتبط مورد نظارت و پیگیری قرار گیرند.

وی بر لزوم سرعت بخشیدن به فرآیند اجرای مصوبه ساماندهی پیامک های انبوه که اواخر سال گذشته در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید تاکید کرد و گفت: کارگروه ساماندهی پیامکها در وزارت ارشاد متشکل از نمایندگان عضو سازمانهای مرتبط در حال تهیه آیین نامه های مربوط به این موضوع و وضع قوانین و مقررات در این بخش است.

به گزارش مهر، مصوبه ساماندهی پیامک های انبوه و خدمات ارزش افزوده اواخر سال گذشته - سال ۹۳ - به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسید.

طبق این مصوبه وزارت ارشاد موظف شد در کارگروهی با حضور نمایندگان شورایعالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی، این مصوبه را به مرحله اجرا برساند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها