jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۲۷۰۰۰   ۲۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۷

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به زائران توصیه کرد که از حمل مواد مخدر و حتی قرص استامینوفن کدئین‌دار بپرهیزند چرا که رفتار پلیس عربستان با زائران غیرقابل پیش‌بینی است.

زائران از حمل مواد مخدر حتی قرص استامینوفن کدئین‌دار بپرهیزند

به گزارش فارس، سرهنگ حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در حاشیه نشست مشترک فرماندهان پلیس فرودگاه کشور با سپاه حفاظت هواپیمایی در جمع خبرنگاران به اعزام حجاج از اول شهریورماه اشاره و اظهارداشت: تنها موضوعی که در این زمینه برای پلیس مورد اهمیت است حمل مواد مخدر توسط زائرانی است که به دلیل سن بالا مجبور به استفاده از مواد مخدر هستند؛ یا بیمارند یا اعتیاد دارند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: ما در کلاس‌هایی که برای حجاج گذاشته‌ایم و همچنین طی عملیات‌های تخصصی به این افراد توصیه کرده‌ایم که از حمل مواد مخدر بپرهیزند چرا که رفتار پلیس عربستان با زائران غیر قابل پیش‌بینی است و ممکن است با شرایط کنونی عربستان در رفتار با کشور ما اثرگذار باشد.

سرهنگ مهری ادامه داد: زائران بهتر است برای حفظ کرامت خود از حمل مواد مخدر و حتی قرص‌های استامینوفن کدئین‌دار صرف‌نظر کنند چرا که حجاج 10 تا 15 سال در نوبت تشرف بوده‌اند و اگر به هر دلیل و حتی کشف کمترین مواد مخدر دستگیر شوند، سفرشان قطعاً کنسل خواهد شد.

این مقام ارشد پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به پرسشی در مورد یکسان سازی لباس پلیس فرودگاه‌های کشور بیان داشت: این طرح در دست اقدام است؛ در حد کارشناسی است و هنوز اجرایی نشده است.

وی به بحث صنعت و امنیت در فرودگاه‌ها پرداخت و گفت: این دو مؤلفه رابطه مستقیمی با هم دارند؛ دو سال است در یکی از فرودگاه‌ها دستگاه ایکس‌ری خراب شده و علیرغم پیگیری پلیس هنوز درست نشده؛ البته همت نکرده‌اند.

سرهنگ مهری به بازرسی‌های سنگین در پروازهای خارجی پرداخت و گفت: حتی اگر یک گرم مواد مخدر کشف شود عواقب سنگینی دارد و افرادی که بسته‌هایی را به صورت امانت به خصوص در پروازهای آسیای شرقی قبول می‌کنند باید آگاه باشند و گول افراد قاچاقچی را نخورند چرا که دچار شرایط ناگواری خواهند شد که با پیگیری‌های پلیس نیز قابل جبران نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها