آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

حکم قوه قضائیه در باره مهدی هاشمی برای خیلی‌ها گران تمام شد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بسته شدن پرونده مهدی هاشمی در قوه قضاییه گفت:‌ از قوه قضاییه و آیت الله آملی لاریجانی تشکر می کنیم که پرونده ای با بیش از 20 هزار صفحه را خاتمه دادند و علیرغم فشارها کار خودشان را کردند و تسلیم فشار نشدند. این برای خیلی ها گران تمام می‌شود.
کد خبر: ۸۲۵۵۹۵
حکم قوه قضائیه در باره  مهدی هاشمی برای خیلی‌ها گران تمام شد

آیت الله احمد جنتی ادامه داد: گزارش ها نشان می‌دهد عده ای می خواهند در آینده با نشر حرف های راست و دروغ قوه قضاییه وشورای نگهبان را تضعیف کنند تا این قاطعیت را نداشته باشد. آن‌ها با قاطعیت مخالفند. در آنجایی به نفعشان نیست می گویند تقلب شده همانطور که در سال 88 گفتند و آن بلوا را به پا کردند وجایی دیگر که به نفعشان تمام شده به جای تقدیر و تشکر می گویند دستگاه های امنیتی می‌خواستند سلامت انتخابات را مخدوش کنند اما نتوانستند و از مردم ترسیدند. ما از اینها می خواهیم حیثیت خود را حفظ کنند و حرفی نزنند که به زیان شان تمام شود. ما می خواهیم هر کس زیر لوای جمهوری اسلامی هست عزیز، مقتدر و توانا باشد.

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: یکی از شاخص های ولایت مداری و قبول ولایت این است که مطالبی که رهبری با تاکید بر آن اصرار دارند قبول کنند. ایشان درباره فتنه بیش از 200 مورد صحبت کرده‌اند . عده ای در طول این مدت چقدر درباره فتنه حرف زدند و آن را محکوم کردند؟آیا اینها می توانند ادعای ولایت مداری کنند؟

از مسأله هسته‌ای استفاده ابزاری نشود

به گزارش ایسنا،‌ آیت الله جنتی مسأله هسته‌ای را یک مسأله ملی دانست و اظهار کرد: این موضوع یک مسأله حزبی ،‌جناحی و جریانی نیست و نباید کسانی برای مقاصد ناباب خود از این موضوع استفاده ابزاری کنند. این مسأله ربطی به فلان جریان ، حزب و شخص ندارد بلکه یک مسأله ملی است و درست نیست که چه در انتخابات یا جای دیگر از این موضوع استفاده ابزاری شود.

وی با اشاره به زحمات تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بر ای دستیابی به توافق با 1+5 اظهار کرد: تیم مذاکره کننده شبانه روز کار کردند و به این نتیجه رسیدند و حداکثر توانشان را به کار بردند البته اگر ممکن بود نتیجه صد درصدی حاصل می شد اما نتیجه صد در صد نشد و چاره ای هم نیست زیرا باید بده بستان شود. الان هم همانطور که رهبری فرمودند باید درباره متن فراهم شده به دقت مطالعه شود و در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهد طرف مقابل شود و راهش بسته شود زیرا آن‌ها فقط از ما می خواهند که وفادار به عهدمان بمانیم.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه جمهوری اسلامی پیشرفت های زیادی در انرژی هسته‌ای داشته یادآور شد:‌ آب سنگین اراک،‌تولید رادیودارو ، کشف سلول های سرطانی و غنی سازی 20 درصد موفقیت های بالایی بود که به دست آمده ولی متاسفانه نمی توانیم از همه این موفقیت ها استفاده کنیم اما به هر حال از همه دست‌اندر کاران به خاطر این موفقیت ها تشکر می کنم.

برجام در مجلس به تصویب برسد

جنتی اضافه کرد:‌ در حال حاضر باید این موضوع از نظر حقوقی بررسی شود که آیا لازم است توافق به مجلس برود یا نه ؟ به نظر من این جزو موافقت نامه هایی است که باید در مجلس به تصویب برسد که اگر این طور باشد دولت باید لایحه بدهد البته نظر دیگری هم وجود دارد که مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای این توافق کافی است. به هر حال ما نمی توانیم این موضوع را تعیین تکلیف کنیم بلکه مقامات مسؤول باید به آن رسیدگی کنند تا بلاتکلیف نماند.

امام جمعه موقت تهران بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های روز عید فطر را شافی و کافی توصیف کرد و گفت:‌همانطور که ایشان فرمودند مواضع ما در مقابل آمریکا فرقی نکرده و نمی کند بلکه ما همچنان ضد استکبار و حامی مستضعفین هستیم و هر جا عده ای در راه خدا جهاد می‌کنند از آن‌ها حمایت می کنیم و این مواضع ضد آمریکایی ما به قوت خود باقی است و کاری به مسأله هسته‌ای ندارد.

وی در ادامه بر لزوم حل مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری ، اشتغال و مسکن تاکید و خاطرنشان کرد: حل این مشکلات با حرف و شعار و طرح آن در تریبون ها حل نمی شود بلکه باید با جدیت و بدون محافظه کاری در این باره کار شود.

اهمیت انتخابات مجلس خبرگان

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: اگر افراد صالح ، مجتهد ، زمان شناس وکسانی که ولایت فقیه را قبول داشته باشند و در عمل ملتزم به آن باشند وارد مجلس خبرگان شوند مشکلی پیش نمی آید اما اگر احیانا افرادی در این مجلس حضور یابند که این شرایط را ندارد و بخواهند به ضرب و زور چنین افرادی را وارد آنجا کنند چه عددشان کم باشد چه زیاد آنجا وضع نابابی پیدا خواهد کرد.

جنتی با تاکید بر اینکه خبرگان نباید رنگ سیاسی داشته باشند ، افزود: مجتهدین و درس‌خوانده های حوزه و کسانی که نظام و رهبری را قبول دارند می خواهند در این مجلس حضور یابند و وظیفه که قانون اساسی بر عهده آن‌ها گذاشته را انجام دهند. البته تا الان هم خبرگان رنگ سیاسی نداشته اما نگرانی هست که عده ای به آن رنگ سیاسی بدهند و بخواهند درآنجا هر کاری می خواهند بکنند که در این صورت مشکلاتی برای نظام و انقلاب به وجود می آید لذا باید حواسمان جمع باشد که شورای نگهبان این افراد را شناسایی و سالم و ناسالم را از یکدیگر جدا کند.

وی ادامه داد: کسانی هستند که می خواهند هر جا قاطعیت و مقاومتی هست آن را بشکنند چه در شورای نگهبان و چه قوه قضاییه . نظر آن‌ها این است که همه باید تسلیم آن‌ها شوند و نظر آن‌ها را تامین کنند و هر کس که آن‌ها می خواهند در انتخابات تائید شود.

خطبه اول نماز

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) اظهار کرد: اجلاس ششم مجمع جهانی اهل بیت (ع) در شرف انعقاد است و 700 مهمان از 130 کشور در آن شرکت می‌کنند که امیدواریم برگزار کنندگان مراسم بتوانند حداکثر خدمت را به اسلام و اهل بیت (ع) ارائه دهند.

جنتی با تسلیت ایام سوگواری امام صادق (ع) نیز گفت: زبان من از صحبت درباره ائمه قاصر است . معرفت ما نسبت به امامان شیعه کم است و پیشگاه خدا به خاطر این بی معرفتی عذر می خواهیم . ائمه وارث انبیاء گذشته هستند و همه فضایل و علمشان را به ارث برده اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
۰
۰
جناب اقای یزدی بله برای ما كه انقلاب را با این خانواده شروع كردیم گران تمام میشود هیچكسی مثل خانواده هاشمی به مردم كمك نكرده اگر كمی دقت شود مترو تهران در روز هزاران نفر را جابجا میكند دیروز وقتی به حرم امام میرفتم برای زیارت به استانه ان امام راحل به راحتی مترو من را به انجا رساند بله هزاران كار دیگر فراموش نباید بكنیم جنگ را كه 8 سال طول كشید با زیر سوال بردن خانواده هاشمی انها روز بروز وزینتر میشوند خداوند را باید در نظر بگیرید
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها