فرمانده نیروی دریایی ارتش از تجهیز این نیرو به یگان‌ها و تجهیزات جدید شامل ناو موشک‌انداز، ناوشکن جدید و یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی در سال‌های ۹۴ و ۹۵ خبر داد.
کد خبر: ۸۲۵۱۶۵
ناوهای موشک‌انداز جدید به «نداجا» ملحق می‌شوند

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیرا با حضور در محل صنایع الکترونیک شیراز از توانمندی‌ها و دستاوردهای جدید بخش های مختلف این سازمان شامل محصولات راداری و سوناری، تجهیزات رزمی آبی اعم از زیر آب، سطح آب و بالای دریا و ساحل بازدید کرده است.

وی طی سخنانی در این خصوص گفت: این تجهیزات درون ناوهای موشک انداز، ناوشکن‌ها، ناوهای پشتیبانی، زیر دریایی‌ها و وسایل و تجهیزات پروازی کاربرد دارد.

به گزارش فارس، فرمانده نداجا از تجهیز این نیرو به یگان ها و تجهیزات جدید شامل ناو موشک انداز، ناوشکن جدید و یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی در سال 94 و 95 خبر داد و افزود: این اقدام مهم که نشانگر خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در تامین تجهیزات دفاعی دریایی است، قطعا جهانیان را بار دیگر متعجب خواهد کرد.

وی توانمندی و تخصص متخصصان صنایع الکترونیک شیراز را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: پیشرفت های این صنعت در شیراز با رشدی جهشی پیش می رود.

سیاری، صنایع الکترونیک شیراز را یکی از مهمترین و اثرگذارترین منابع تامین تجهیزات نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در دریای آزاد دانست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پهلو گیری سی‌و پنجمین ناوگروه نیروی دریایی بعد از 50 روز ماموریت در خلیج عدن اشاره کرد و افزود: این ناوگروه که در بندر سلاله عمان پهلو گرفته است بعد از 3 روز، بار دیگر ماموریت 50 روزه خود را در خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ آغاز خواهد کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بچه خرمشهر
Netherlands
۰۲:۱۲ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۴
۰
۰
اون گاگول شمخانی كه شده دبیر شورای امنیت توی زمان جنگ راننده قایق موتوری سپاه بود الان رهبر كردش دریابان , در نیروی دریایی به سرلشكر می گویند دریابان حالا این گاگول هیچ چیزی از دریانوردی نمیداند و تحصیل كرده رشته كشاورزی است اما چون عشق ولایت فقیه بوده و زیاد در زمان جنگ پشت جبهه ذكر الله اكبر میگفت و نماز می خواند ایت الله ایشان را دریابان كرده اما این دریادار (سرتیپ ) سیاری كه ۹ سال در جنگ بود و از گردان تكاوران دریایی نیروی دریایی ارتش بود كه تحت فرماندهی هوشنگ صمدی بود كه آقای صمدی را با درجه ناخدا یكم (سرهنگ تمامی) بازنشست كردند زیرا ناخدا یكم هوشنگ صمدی خایه مال نبود برای رژیم برای همین بازنشست كردن , دریادار سیاری دارای مدرك دكتری علوم استراتژیك نظامی , فارغ التحصیل آموزشگاه تكاوران نیروی زمینی به نیروی دریایی بود و دوره دیده در انگلیس و جانباز ۷۰ % هنوز دریابان نشده و بعد از چند وقت دیگر مثل تفاله میزانش كنار و بازنشست .

نیازمندی ها