jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۲۴۴۳۸   ۱۸ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۸

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

عرضه لباس خواب با نقش آیات قرآن در عربستان!

مقایسه بمباران اتمی هیروشیما با توافق هسته‌ای ایران

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:وزیر امور خارجه آمریکا به مناسبت هفتادمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما گفت: این واقعه شاهدی بر اهمیت توافق هسته‌ای ایران است. به گزارش رویترز، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در آغاز دیدار با فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن – در حاشیه نشست منطقه‌ای مالزی با سئوالاتی درخصوص هفتادمین سالگرد اتمی هیروشیما در پاسخ به این سئوال که آیا درخصوص بمباران اتمی هیروشیما فکر می‌کند؟ گفت: «غیرممکن است درباره این حادثه فکر نکنم. من مراسم یادبود قربانیان را دیدم. این مراسم نه تنها یادآوری اثرات ادامه‌دار جنگ بر مردم است، بلکه بر اهمیت توافق هسته‌ای ایران تاکید دارد.» آنچه جان کری در پاسخ این سئوال نگفت اینست که کارنامه سیاه آمریکا در بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی نشان داد این کشور شایستگی برخورداری از بمب اتمی را ندارد و به دلیل همین عملکرد جنایتکارانه باید طرح خلع سلاح اتمی در سراسر جهان به اجرا در آید. در بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا در سال 1324 حداقل 14000 نفر و بمباران اتمی ناکازاکی که دو روز بعد انجام شد 4000 نفر کشته شدند.

عمل چشم کروبی توسط وزیر بهداشت

جمهوری اسلامی نوشت:صبح جمعه 16 مرداد ماه، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، چشم حجت الاسلام مهدی کروبی را در بیمارستان نور تهران عمل کرد. به گزارش خبرآنلاین این برای دومین بار است که وزیر بهداشت چشم مهدی کروبی را عمل می‌کند. براساس این گزارش، خرداد ماه امسال نیز حسن هاشمی یکی از چشم‌های آقای کروبی را عمل کرده بود.

عرضه لباس خواب با نقش آیات قرآن

روزنامه جمهوری آورده:عرضه لباس خواب با نقش آیات قرآن در عربستان، انتقادهائی را برانگیخته است. به گزارش جهان، در بازار کشور عربستان، لباس‌های خواب با نقش آیات قرآن عرضه می‌شود. شیخ خالد الحبشی امام جماعت مسجد السلیمان جده با انتشار این تصاویر از بازارهای آل سعود به انتقاد از بی‌بند و باری در عربستان پرداخت. آل سعود، مدعی است خادم الحرمین است و مفتی‌های وابسته به آل سعود با اینکه به خشونت در اجرای احکام دینی معروفند، از کنار این اهانت به آیات قرآنی بی‌تفاوت عبور کرده‌اند!

شکایت خواننده زن لبنانی از خواننده ایرانی

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که روز چهارشنبه چهاردهم مرداد برابر با پنجم آگوست خبری از طریق رسانه‌های عرب زبان منتشر شد مبنی بر اینکه یک خواننده مطرح لبنانی از یک خواننده ایرانی شکایت کرده است. وب سایت «المستقبل» در خبری اعلام کرد که «الیسا»، خواننده پرطرفدار دنیای عرب، از «پویا بیاتی» شکایت کرده است. موسیقی ما نوشت؛ در ادامه، چند رسانه پرمخاطب دیگر هم این خبر را به اشکال گوناگون منتشر کردند و حتی از درخواست غرامت یکصد هزار دلاری این خواننده لبنانی هم صحبت به میان آمد. دلیل شکایت الیسا از پویا بیاتی، قطعه «نگران توام» این خواننده بود که چندی پیش از طریق رسانه‌های داخلی در اختیار مخاطبان قرار گرفت. بیاتی قطعه نگران توام را از قطعه «حب کل حیاتی» کاور کرده بود و در زمان انتشارش فقط از طریق متن روی پوستر اثر اعلام کرد که ملودی این قطعه عربی است و جزییاتی از خواننده و صاحب اصلی کار بیان نشد.

احضاریه‌ای برای مهدی هاشمی نیامده است

آرمان آورده:شنیده شد که وکیل مهدی هاشمی گفت: در هفته‌های گذشته درخواست اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور داده بودیم. طبق قانون جدید به محض اینکه درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی به ثبت رسید باید اجرای حکم متوقف شود. ما از اول هم تمام راه‌های قانونی را رفتیم و ادامه خواهیم داد. فرارو نوشت؛ علیزاده طباطبایی درباره ارسال احضاریه‌ یا تماسی از سوی دایره اجرای احکام برای اجرای حکم هاشمی افزود: برای اجرای حکم احضاریه باید فرستاده شود، اما هنوز احضاریه‌ای به دست ما نرسیده است. طبق قانون برای اجرای حکم، احضاریه باید برای متهم فرستاده شود و اگر چنانچه دسترسی به متهم مقدور نبود برای وثیقه‌گذار یا وکیل وی فرستاده خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه مهدی هاشمی هیچ مشکلی برای اجرای حکم ندارد، گفت: ایشان از ابتدا آماده بود تا حکم وی اجرا شود.

زمان نامشخص برگزاری دادگاه جیسون رضاییان

آرمان نوشت:شنیده شد که وکیل مدافع جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پُست، از برگزاری چهارمین جلسه محاکمه موکلش در روز دوشنبه هفته جاری (۱۹ مرداد) خبر داد. تسنیم نوشت؛ لیلا احسن اظهار کرد که احتمالاً جلسه بعدی، آخرین جلسه محاکمه جیسون رضاییان خواهد بود. بر اساس این گزارش، جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن‌پست به‌همراه همسرش و یک نفر دیگر، 31 تیر سال 93 در تهران دستگیر شدند که همسر وی و متهم دیگر بعد از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند اما جیسون رضاییان همچنان در بازداشت است. البته یک منبع آگاه نیز دیروز از عدم برگزاری دادگاه جیسون رضاییان تا اطلاع ثانونی خبر داد. میزان نوشت؛ یک منبع آگاه در گفت‌وگو با میزان از برگزاری دادگاه جیسون رضاییان در آینده خبر داد و گفت: برگزاری دادگاه جیسون رضاییان به دلیل مشغله کاری شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران تا اطلاع ثانونی برگزار نخواهد شد.

نان هایی که با طعم تریاک توزیع می‌شد

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که فرمانده انتظامی استان ایلام از دستگیری فردی خبر داد که در شهرستان سیروان در پوشش شاطر نانوا اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کرد. پایگاه خبری پلیس نوشت؛ سردار علی دولتی گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه یکی از خرده فروشان مواد مخدر با دایر کردن نانوایی اقدام به توزیع بسته های افیونی در میان مشتریان مورد نظر خود می‌کرد، موضوع در دستور کار پلیس شهرستان سیروان قرار گرفت. وی افزود: پس از چند روز کار اطلاعاتی و جمع آوری مستندات لازم این نانوایی مورد بازرسی قرار گرفت. فرمانده ناجا ایلام یادآور شد: تعداد 20 بسته آماده شده توزیع مواد مخدر شامل تریاک و شیشه در بازرسی از این نانوایی کشف شد.

دلیل لغو سخنرانی هادی خامنه‌ای

آرمان نوشت:شنیده شد که در حالی که برخی رسانه‌ها خبر داده بودند به خاطر فشار خودسرها مراسم سخنرانی هادی خامنه‌ای لغو شده است، خود او این خبر را تکذیب کرد. ایلنا نوشت؛ حجت‌الاسلام هادی خامنه‌ای تصریح کرد: چون از این برنامه قبلی خبر نداشتم و حال خودم مساعد نبود به درمانگاه رفتم و نتوانستم به مراسم اسلام‌آباد غرب بروم. وی ادامه داد: چون از برنامه قبلی خبر نداشتم و حال خودم مساعد نبود به درمانگاه رفتم و لغو برنامه ارتباطی با فشار یا مشکل بیرونی نبود. یکی از فعالان سیاسی کرمانشاه گفت: آقای خامنه‌ای به خاطر کسالتی که داشتند اصلا به اسلام‌آباد نیامدند و به‌نظر می‌رسد اخباری که در این زمینه منتشر شده به نقل از یک پایگاه غیرموثق نزدیک به افراطیون است.

ترسی از شکایت احمدی‌نژادی‌ها نداریم

روزنامه آرمان آورده:شنیده شد که اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور گفت، هر آنچه من پیشتر و اکنون در خصوص تخلفات صورت گرفته برخی از مدیران سابق مناطق آزاد گفته‌ام با اسناد و مدارک بوده است. البته ما تخلفات مدیران مناطق آزاد را پیگیری حقوقی انجام دادیم. مناطق‌آزاد از بقایی شکایت کرده است که این موضوع در قوه قضائیه در حال رسیدگی است. ندای‌ایرانیان به نقل از ترکان نوشت؛ تمام اظهارات من در خصوص تخلفات دولت گذشته تا کنون مستند و محکم بوده است. به هر حال هنوز من خبری از شکایت ایشان دریافت نکرده‌ام ونشنیده‌ام اما ترسی از شکایت احمدی‌نژادی‌ها نداریم.

پیشنهادهای شغلی ظریف برای جنتی

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که وزیر امورخارجه کشورمان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که دیروز در تالار وحدت برگزار شد، گفت: یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای وزارت خارجه را گرامی می‌داریم. محمدجواد ظریف افزود: امیدوارم همیشه مردم در قلب‌هاشان امید باشد و ما به عنوان کارگزاران شما خدمتی کنیم، ما فکر می‌کردیم آقای جنتی اگر وزیر ارشاد نباشد وزیر خارجه خوبی خواهد بود اما دیدیم اگر من این شغل را نداشته باشم شغل دیگری نخواهم داشت.

حمله مسلحانه به پاسگاه مریوان

آرمان نوشت:شنیده شد که اواخر پنجشنبه‌ شب گذشته افراد مسلح ناشناس به یک پاسگاه نیروی انتظامی در ورودی شهر مریوان حمله کردند و بدون توقف متواری شدند. دانا نوشت؛ این گزارش حاکی‌است، این حمله که حوالی ساعت24 رخ داد جز خسارت جزئی از جمله شکستن شیشه و پنجره پاسگاه، تلفات جانی در پی نداشت.

خبرنگار باید نقاد باشد یا زینت‌المجالس مقامات دولتی؟!

روزنامه کیهان نوشت:آیا می‌شود تعارفات مسئولان دولتی را در روز خبرنگار جدی گرفت حال آن که مطبوعات منتقد تحت فشار دولت قرار دارند؟

سایت الف ضمن انتشار این تحلیل نوشت: تیتر روز 13 مرداد روزنامه کیهان دقیقاً همانی است که می‌شود نوشته را آغاز کرد. جملات رئیس‌جمهور روحانی در مراسم تحلیف و جمله معروف؛ «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان». اتفاقی که بارها نقض آن در این دولت اتفاق افتاد و بارها صدای منتقدان این نقض به رکنی از ارکان دولت نرسید. و همه این نقض وعده‌ها در حالی اتفاقی می‌افتد که دولت یازدهم بیشتر از همه شعار «زنده باد مخالف من» سرداد. در حقیقت یکی از پررنگ‌ترین وعده‌های انتخاباتی این دولت نرم شدن برخورد با منتقدین در عمل بود و در طول دو سال گذشته هم رئیس جمهور بارها و بارها گفت که از نقد استقبال می‌کند.

16 دی 92 روزنامه یالثارات الحسین اولین قربانی این عهدشکنی دولت شد و توقیف شد. بسته شدن این نشریه به اتهام توهین و افترا به دولت قطعاً خلاف وعده‌های روحانی در آزادی بیان مخالفین است.

مانند 9 دی با مدیرمسئولی آقای حمید رسایی که مشخصا مواضعی انتقادی نسبت به دولت آقای روحانی دارد تاکنون سه بار به حکم توقیف دولت یازدهم دچار شده است. تمام این توقیفات به استناد بند قانونی: «مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای مطبوعات لازم‌الاتباع است. در صورت تخلف، «دادگاه می‌تواند» نشریه متخلف را موقتا تا دو ماه توقیف و پرونده را خارج از نوبت رسیدگی نماید.» انجام شده و بعد از آخرین آنها در دوازده مرداد سال جاری آقای رسایی در نامه‌ای خطاب به آقای جنتی، وزیر ارشاد می‌نویسد «هفته‌نامه 9 دی دوبار پیش از این در دولت یازدهم با استناد به این بند، توقیف شد که هر دو بار در بررسی قضایی به دلیل عدم کفایت مستندات، قرار منع تعقیب برای آن صادر و تبرئه شد».

در این بین و بعد از توافق هسته‌ای که دولت اصرار دارد آن را پایان یافته و به عنوان بزرگترین وعده انتخاباتی محقق شده خود قلمداد کند، وعده انتخاباتی آزادی بیان منتقدین نقض می‌شود و وطن‌ امروز و کیهان به خاطر انتقاد از مذاکرات تذکر می‌گیرند. برخورد دولت آقای روحانی فقط با رسانه‌ها صورت نگرفته بلکه ادبیات تند وی نسبت به منتقدین برای اولین‌بار مردم را با نوع جدیدی از انتقادگریزی دولت‌ها آشنا کرد. الفاظ بی‌سواد و بی‌شناسنامه و به جهنم آنقدر برای ادبیات سیاسی این کشور نامأنوس بود که تا مدت‌ها راجع به آن صحبت و نقد و نوشته تولید شد. رئیس‌جمهور می‌گوید که «دولت منتقدان و نقد سازنده و منصفانه را نعمت می‌داند» اما به نظر می‌رسد که باید از رئیس‌جمهور خواست تا نمونه‌ای از نقد منصفانه را به عنوان الگو به تمام رسانه‌ها و افراد منتقد بدهد تا دقیقا مشخص شود که انتقاد از دولت باید چگونه باشد که منجر به بسته شدن دهان منتقد نشود؛ هر چند امروز ارشاد در مراسم روز خبرنگار با اشاره به توقیف چندباره هفته‌نامه 9 دی و گلایه ضمنی از دادگاه ویژه روحانیت برای تبرئه 9 دی صریحا اعلام کرد که بار دیگر در صورت اصرار بر تخلف، این هفته‌نامه را به جای توقیف لغو پروانه می‌کند.

در پایان تحلیل الف آمده است: روز خبرنگار، امسال هم رسید و دوباره سیل پیامک‌ها و ایمیل‌ها و خبرهای تبریک به این قشر رسانه‌ای به راه افتاد. در این بین اما چند نفر این جمله آقای روحانی که «خبرنگاران وجدان زنده و دیدگان بیدار جامعه در مسیر تعالی و بهروزی هستند»، این جمله وزیر کار که «دولت به دنبال نشاط بیشتر در مطبوعات است» و یا جمله وزیر ارشاد که «مبارزه واقعی با فساد در سایه دسترسی آزاد به اطلاعات تحقق می‌یابد» را جدی می‌گیرند؟

چون ما در هیروشیما نسل‌کشی کردیم پس محدودیت هسته‌ای ایران لازم است!

کیهان نوشت:وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی وقیحانه به مناسبت سالگرد فاجعه بمباران اتمی هیروشیما گفت: این حادثه اهمیت توافق هسته‌ای با ایران را نشان می‌دهد!

به گزارش رویترز، جان کری در حاشیه مراسم هفتادمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما گفت: این رویداد، اهمیت توافق با ایران را نشان می‌دهد که با هدف کاهش احتمالی گسترش تسلیحات هسته‌ای انجام دادیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در مراسم یادبود حمله اتمی به شهر هیروشیما در جریان جنگ جهانی، «کازومی ماتسو» شهردار این شهر خواستار از میان برداشته شدن تسلیحات هسته‌ای شد.

کری همچنین در جریان سفر به کوالالامپور پایتخت مالزی گفت: هفتادمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما اهمیت توافق اخیر اتمی با ایران را برای جلوگیری از تکثیر سلاح هسته‌ای برجسته‌تر می‌کند.

یادآور می‌شود در اثر دو جنایت اتمی آمریکا در ناکازاکی و هیروشیما، بیش از 200 هزار نفر کشته و چند برابر آن مجروح شدند.

پیغام آقای تقلب به هاشمی درباره انتخابات خبرگان

کیهان نوشت:یکی از دست‌اندرکاران فتنه 88 خطاب به هاشمی پیغام داد شرایط کشور حساس است و در انتخابات خبرگان حاضر شود.

به نوشته سایت کلمه (وابسته به فتنه سبز) مصطفی تاج‌زاده از طریق همسرش به هاشمی پیام داده که شرایط کشور حساس است و نگذارید فرد مورد نظر مصباح و جنتی رئیس خبرگان شود.

وی همچنین خطاب به هاشمی گفته است: نگران به گروگان گرفته شدن پرونده مهدی هم نباشید. حداکثر مدتی به زندان می‌آید و آب دیده می‌شود و برمی‌گردد.

تاج‌زاده دو سال پیش نیز با تظاهر به حمایت از هاشمی خواستار بازگشت وی به نمازجمعه شده بود. تدارک حامیان فتنه برای به بازی گرفتن هاشمی در فتنه جدید اظهار همراهی با وی در حالی است که بنابر اظهارات صریح محسن هاشمی، همین جریان در انتخابات مجلس ششم علیه هاشمی فعالیت کرد و مانع از راهیابی وی به مجلس شد.

محسن هاشمی 9 دی‌ماه 1391 در مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای بهار ضمن متهم کردن مسئولان وزارت کشور به تقلب گفته بود: «نمی‌توان خیلی از مسائل را واضح مطرح کرد چون باعث کدورت اصلاح‌طلبان می‌شود... آیت‌الله هاشمی در انتخابات مجلس ششم بیستم شد، اگر صندوق‌ها را باز می‌کردیم شاید انتخابات تهران باطل می‌شد. کتابی هست به نام «انصراف» که حاج‌آقا دلایل انصراف‌شان را از انتخابات مجلس ششم نوشته‌اند. آن موقع مسئول انتخابات فهرست را می‌خواند ولی اسم ایشان را نمی‌خواند. من مدام تماس گرفتم و گفتم چرا نمی‌خوانید گفت ما هنوز به رأی آیت‌الله هاشمی شک داریم، بعد شکایت شد و یک بساطی راه انداختند که اگر یادتان باشد کاریکاتور «آقاسی» را کشیدند. من آن موقع رئیس دفتر حاج آقا بودم، به شورای نگهبان شکایت شد. برخی از صندوق‌ها را باز کردند و هر صندوقی که باز می‌شد آرای آن مخدوش بود و باطل اعلام می‌شد. تا 30 درصد بازشماری شد و حاج آقا بیستم شد، بعد گفتند دیگر ادامه ندهید چون مجبور می‌شوند انتخابات تهران را باطل کنند. وقتی از 30 به 20 رسیدند دیدند انتخابات در تهران مخدوش است. افراطی‌های اصلاح‌طلبان و اجرایی‌های آنها تقلب کرده بودند».

نکته جالب و مهم این که در آن زمان معاونت سیاسی وزارت کشور و ریاست ستاد انتخاباتی برعهده مصطفی تاج‌زاده بود! و به همین دلیل ادعای دغدغه‌ و دلسوزی تاج‌زاده نسبت به هاشمی، کمی تا قسمتی منافقانه است.

به اعتبار همین آشنایی به ساز و کار تقلب بود که تاج‌زاده سال 88 و در ویدئوی موجود در فضای اینترنت می‌گوید: من با توجه به تجربه برگزاری انتخابات که دارم می‌دانم 11 میلیون تقلب در انتخابات امکان ندارد.

با وجود این اعترافات صریح که از سوی کسانی چون خاتمی نیز تکرار شد، آقای هاشمی آلوده به بازی افراطیون شد و از مدعیان تقلب حمایت کرد!

هاشمی در آخرین انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان نامزد شد اما با عدم اکثریت قاطع اعضاء مواجه شد.

اعتماد به نفس شما این قدر بالاست که از نقد می‌ترسید؟!

روزنامه کیهان نوشت:اگر دستاوردهای توافق اینقدر بزرگ است چرا از نقدش می‌ترسید!؟

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز تصریح کرد: باید این سوال را از دولت پرسید که اگر این یک پیروزی و دستاورد بزرگ است، اجازه بدهید منتقدین هم حرف خود را زده و در نهایت دولت پاسخ خود را به منتقدین بدهد نه اینکه با آنها برخوردهای چکشی داشته باشد.

علی نادری، در گفت‌وگو با راه‌دانا، درخصوص تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات به پایگاه خبری رجا اظهار داشت: برخوردی که با رسانه‌های منتقد روند فعلی مذاکرات صورت می‌گیرد، نشانه خوبی برای دولت نیست و نمی‌توان از آن دفاع کرد.

وی با بیان اینکه دولت بهتر است روش بهتری را برای برخورد با منتقدان خود انتخاب کند، گفت: آن چیزی که تاکنون اتفاق افتاده، یک فضای نقد کارشناسی و فنی است و در واقع با حفظ متانتی بوده است که رهبری بارها به آن تأکید داشته‌اند.

سردبیر رجانیوز در ادامه افزود: نکاتی که در سایت‌های خبری منتقد و روزنامه‌ها و رسانه‌ها منتشر شده است، نقدهایی کاملا کارشناسی بوده که براساس وظیفه خود رسانه‌ای کرده و در اختیار مردم قرار دادیم تا روشنگری صورت بگیرد.

نادری با تأکید بر اینکه نقاط ضعف برجام، قطعنامه و به طور کلی مذاکرات را با بستن دهان مردم بپوشانیم، قطعا سیاست خوبی نیست تصریح کرد: اگر امروز 9دی را توقیف کردند و به رجا و کیهان تذکر دادند، بالاخره فردایی هم وجود دارد که همه نقاط ضعف این مذاکرات روشن شده و زمان پاسخگویی مسئولین فرا می‌رسد.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز ضمن اشاره به توهین‌های مکرری که از سوی دولت به منتقدین شده است، یادآور شد: پیش از این تنها مستوجب دریافت القابی مانند بی‌سواد و بی‌شناسنامه بودیم، اما امروز به نادرست بیان می‌شود که بر اساس مصوبه‌ای نباید انتقادی نسبت به عملکرد هسته‌ای وارد شود.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز در ادامه تصریح کرد: تنها چند ساعت بعد از گفت‌وگوی روحانی با مردم و اعلام پیروزی و دستاورد بزرگ هسته‌ای این برخورد با رسانه‌ها صورت گرفت که باید این سوال را از دولت پرسید که اگر این یک پیروزی و دستاورد بزرگ است، اجازه بدهید منتقدین هم حرف خود را زده و در نهایت دولت پاسخ خود را به منتقدین بدهد نه اینکه با آنها برخوردهای چکشی داشته باشد.

نادری با اشاره به توهین روزنامه آرمان به ساحت مقدس شهدای غواص در کشور، یادآور شد: برخورد تبعیض‌آمیز در دولت جدید به یک روال تبدیل شده است؛ چه در تخصیص یارانه‌ها و چه درخصوص صدور مجوزها، ارائه کمک‌های نقدی، ارائه آگهی‌های دولتی، تذکر‌ها و توقیف‌ها و... این تفاوت رفتار دولت با رسانه‌ها مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به ماجرای شارلی ابدو و حمایت یک نشریه دولتی از آن یادآور شد: در برخی موارد مانند ماجرای شارلی ابدو، فشار نمایندگان مجلس و افکارعمومی باعث ارائه یک واکنش مناسب از سوی دولت برای نشریه‌های خاطی شد.

نادری در پایان با اشاره به دلیل چنین تناقض‌های رفتاری در برخورد با رسانه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر فردی که باید نماینده صنف مطبوعات در هیئت نظارت بر مطبوعات باشد، خود یک مقام دولتی است و همین موضوع باعث می‌شود که فضا به سمت دیگری پیش رفته و فشارها بر رسانه‌های منتقد دولت بیشتر شود.

دلایل هاشمی برای ورود سید حسن به انتخابات خبرگان

روزنامه ایران در ستون دیگه چه خبرنوشت:آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جزئیاتی از کاندیداتوری‌اش برای انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری را روایت کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌و‌گو با هفته نامه «طلوع صبح» در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود «حضرتعالی دو، سه ساعت قبل از اینکه انتخابات هیأت رئیسه برقرار شود، از اینکه احتمال رأی نیاوردن زیاد است، مطلع بودید» گفت: این حرف دقیقاً برعکس است. همان روزها دو، سه نفر از خبرگان پیش من آمدند و گفتند که ما بررسی کردیم؛ 48 نفر به شما رأی مشخص می‌دهند و افرادی هم هستند که نمی‌خواهند بگویند و شاید هم بیشتر باشد و اصرار داشتند.

گفتم: من رئیس بودم و خودم کنار رفتم و چرا اصرار می‌کنید؟ گفتند: این شرایط یک شرایط خاص است. توضیحاتی دادند که مرا قانع کردند تا نامزد شوم و شدم.

تمایل نفسانی‌ام نبود، چون به مشورت اهمیت می‌دهم و صاحب نظرانی از مجمع جمع شدند و گفتند که نامزد شوم، قبول کردم. وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره ورود سید حسن خمینی به عرصه انتخابات خبرگان گفت: «حاج حسن آقا واقعاً هم صلاحیت بالایی و هم وظیفه دارند. ایشان در وضعی نیست که بتواند نسبت به آینده کشور بی‌تفاوت بگذرد. منتها تکلیفش را خودش می‌داند... معلوم نیست که ما در دنیا باشیم. الان نوبت آنهاست و باید بیایند که از انقلاب حفاظت کنند.»هاشمی رفسنجانی همچنین در واکنش به انتقاداتی که درباره «علامه» خواندن سید حسن خمینی از سوی وی مطرح است، گفت: علامه یعنی کسی که زیاد می‌داند و حسن آقا خیلی می‌داند و انسان بسیار خوش استعدادی است و شبیه استعدادهای امام(ره) را دارد و اهل کار کردن است. انسان کوچکی نیست که علامه برایش زیاد باشد.

تکذیب خبر سفر سردار سلیمانی به روسیه

روزنامه ایران نوشت:کاخ کرملین، ادعای رسانه‌های امریکایی مبنی بر دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران ایران را تکذیب کرد. به گزارش فارس وقتی از سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه در مورد ادعای سفر سلیمانی به روسیه سؤال شد، او پاسخ داد هیچ ملاقاتی از این دست در برنامه پوتین وجود نداشته است. شبکه خبری «فاکس نیوز» امریکا روز پنجشنبه مدعی شده بود قاسم سلیمانی سوم مرداد به مسکو رفته و با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری و سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، دیدار کرده است. در پی این ادعا «سامانتا پاور» سفیر امریکا در سازمان ملل متحد، گفت که واشنگتن در حال بررسی گزارش‌ها در خصوص سفر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، به روسیه با‌وجود تحریم‌های سازمان ملل است.

مهدی هاشمی با ابلاغ اجرای احکام خود را به اوین معرفی خواهد کرد

ایران نوشت:«وقتی ابلاغیه اجرای احکام دادسرا به دست ما برسد، موکلم (مهدی هاشمی) برای اجرای حکم خود را به زندان اوین معرفی خواهد کرد.» محمود علیزاده طباطبایی یکی از وکلای مهدی هاشمی در خصوص اعاده دادرسی موکل خود به «ایران» گفت: دو هفته قبل با هماهنگی مهدی هاشمی درخواست اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور تقدیم کردیم. اما پس از چند روز متوجه شدیم که پرونده اتهامی موکلم برای بررسی به شعبه‌ای ارجاع شده که در آن بحث داریم ، به همین دلیل مهدی هاشمی معتقد است که درخواست خود را پس بگیرد.

تصمیم جدید دولت درباره دانشجویان دانشگاه آزاد

روزنامه خراسان نوشت:بر اساس مصوبه روزهای اخیر هیئت دولت، سازمان مدیریت موظف شده است با حذف سهم اعتبارات مربوط به شهریه دانشجویان گروه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد موضوع بند (ز) ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، آن را به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تخصیص داده و از این پس، کلیه بازپرداخت های مربوط به دانشجویان گروه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد به صندوق رفاه جدید واریز می شود.

مجوز ویژه کابینه برای واردات دستگاه دیالیز

خراسان آورده:بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه، مقرر شده است به استناد بند 6 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده، واردات 200 دستگاه دیالیز مدل (JMS) و یک دستگاه اتوآنالایزر ساخت شرکت زیمنس توسط بنیاد امور بیماری های خاص به منظور اهدا به مراکز درمانی متعلق به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت مالیات و عوارض موضوع این قانون معاف باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر