jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۲۲۶۰۷   ۱۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۴

قاتل: با پول‌های سرقتی 8 معتاد را در کمپ ترک اعتیاد بستری کردم

عملیات شبانه برای کشف جسد مقتول در چاه 6 متری + عکس

۷

پرونده قتل جوان جگرکی با کشف جسد او در عمق شش متری چاه وارد مرحله تازه‌ای شد. قاتل در بازجویی مدعی شده با پول‌های سرقتی هشت معتاد را در کمپ بستری کرده و بدهی پدرش را به پدر قاتل داده است.

عملیات شبانه برای کشف جسد مقتول در چاه 6 متری + عکس

به گزارش جام‌جم، آذر سال گذشته مرد میانسالی با مراجعه به پلیس آگاهی از ناپدید شدن مرموز پسر 22 ساله‌اش به نام محمد معروف به «یاشار» خبر داد.

این مرد در شکایتش به کارآگاهان پلیس گفت: پسرم در محله یافت‌آباد مغازه جگرکی دارد و دو روز قبل وقتی به خانه آمد پس‌اندازش را همراه مقادیری از پول‌های من برداشت و ادعا کرد قصد دارد با خرید طلا، سرمایه‌گذاری کند. دو روز از گم شدن او می‌گذرد و تلفن همراهش نیز خاموش است. با اعلام شکایت، تحقیقات برای کسب اطلاع از سرنوشت پسر 22 ساله آغاز شد و چند مظنون از جمله زن جوانی شناسایی و دستگیر شدند، اما هیچ کدام از سرنوشت یاشار اطلاعی نداشتند.

با ارسال پرونده به اداره یازدهم پلیس آگاهی، تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این که پس از هشت ماه اواخر تیر ماموران موفق شدند یکی از دوستان یاشار را که در همان محله مغازه جگرکی دارد، شناسایی و دستگیر کنند. در حالی که تحقیقات از جواد 30 ساله آغاز شده بود، ماموران متوجه تناقض‌گویی‌های او شدند و در بازجویی‌های فنی متهم بالاخره سکوت 240 روزه‌اش را شکست و دو روز قبل به قتل یاشار اعتراف کرد.

اعتراف به جنایت

جواد در تشریح جزئیات قتل گفت: می‌دانستم یاشار پول زیادی پس‌انداز کرده و من نیز مشکل مالی داشتم. او یک روز به مغازه‌ام آمد و ادعا کرد می‌خواهد با پول‌هایش سکه بخرد. این بهترین فرصت بود، به همین دلیل اسلحه‌ای خریده و بعد چاهی در مغازه حفر کردم تا پس از سرقت و قتل، جسد را دفن کنم. یاشار را به بهانه خرید طلا صبح زود به مغازه کشاندم و با شلیک گلوله او را به قتل رساندم. بعد هم جسد را داخل چاه انداختم و روی آن را پوشاندم. پس از انداختن جسد در چاه دو روز شیلنگ آب را درون چاه قرار دادم تا خاک نشست کرده و جسد زیر خاک مدفون شود.

وی ادامه داد: نقشه من حساب شده بود و فکر نمی‌کردم راز قتل افشا شود. هنوز نمی‌دانم کجای کارم اشتباه بود که پس از هشت ماه قضیه فاش شد. بعد از قتل 95 میلیون تومان سرقت کردم و با بخشی از آن برای همسرم طلا خریدم. پدرم هم چند میلیونی به پدر مقتول بدهکار بود و توان پرداخت آن را نداشت به همین دلیل با پول مقتول طلب پدرش را پرداخت کردم. دو ماه بعد از قتل هم هشت معتاد را با مقداری از پول‌ها به کمپ ترک اعتیاد فرستادم تا اعتیادشان را ترک کنند. مقداری از پول‌ها را نیز خرج کردم و تنها 20 میلیون تومان از آن مانده است.

با اعترافات قاتل جوان، سعید احمدبیگی بازپرس جنایی به تیمی از کارآگاهان پلیس و امدادگران آتش نشانی دستور داد با بررسی مغازه قاتل، جسد مقتول را کشف کنند. ساعت یک بامداد دیروز ماموران پلیس آگاهی همراه آتش‌نشانان عملیات جستجو در مغازه جگرفروشی در حوالی یافت‌آباد را برای پیدا کردن جسد آغاز کردند. ماموران در بررسی مغازه متوجه شدند بخشی از کف مغازه بتازگی سیمان شده است که همان جا را کندند.

کشف جسد

ساعت 5 صبح تلاش تیم آتش‌نشانی به نتیجه رسید و موفق شدند در عمق شش متری چاه جسد یاشار را پیدا کنند. با اعلام موضوع به بازپرس جنایی، قاضی جنایی همراه تیم تشخیص هویت در محل کشف جسد حاضر شدند. با توجه به سستی خاک و احتمال آسیب دیدن جسد، عملیات خارج کردن آن به کندی پیش می‌رفت. خانواده مقتول هم که متوجه ماجرا شده بودند، ساعت 5 و 30 دقیقه در محل حاضر شدند.

سرانجام ساعت 9 و 18 دقیقه جسد پسر جوان که به علت رطوبت داخل چاه سالم مانده بود، خارج و پس از معاینه اولیه جسد، دستور انتقال آن به پزشکی قانونی ازسوی بازپرس صادر شد.تعدادی از اهالی به فاصله 4 متری مغازه قاتل و مقتول اشاره می‌کردند و از این‌که دوست مقتول مرتکب قتل شده بود، بهت‌زده بودند.

یکی از مغازه‌داران محل که با شنیدن خبر قتل یاشار به دست دوستش شوکه شده بود، در گفت‌وگو با جام‌جم اظهار کرد: مقتول پسر خوبی بود و از کاسبان خوشنام محله بود. جواد نیز تا پنج سال قبل با چرخ دستی در این محل دستفروشی می‌کرد، اما پس از آشنا شدن با خانواده مقتول، مغازه آنها را اجاره کرد و پس از چند سال توانست علاوه بر مغازه، خانه‌ای را هم در این منطقه بخرد. یاشار همیشه به قاتل خوبی کرده و نمی‌دانم جواد چرا او را به قتل رساند.

برچسب ها: قتل چاه
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
سلام ,من هم محلیه قاتل ومقتول هستم ,امروز جنازه یاشاربا احترام وعزت تشیع شد درسرمزارش برای قاتلش لعنت فرستاده شد ,وامیدوارم قاتل هرچه زودتر به سزای عملش برسد ,از خدا طلب صبر برای خانواده یاشار وبرای قاتلش عذاب سخت خواهانیم ,مطمین باشید از خون یاشار نمیگذرن چون الان یك محل مدعی اعدام ... هستند
۱
۰
مهندس
Netherlands
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
...هیچگاه به كسی نگوید چقدر پول دارید
۰
۰
@
United States
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
خدا به خانواده یاشار صبر بده،من هم از بستگان یاشار هستم ٍ
ان شاءا... خدا این قاتل بی رحم را هر چه زودتر به سزای اعمالش برسونه تا حداقل درس عبرتی برای دیگران بشه
۰
۰
همسایه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
یاشارقبل از كشته شدنش به قاتل چندتا غذای نظری برده بود اون وقت این... جواب خوبیشو باكشتنش داد قاتلو باید 8ماه عذاب بدن بعد بكشنش
۰
۰
كبری كلهر
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
مادریاشارم كه غذای حضرت ابولفظل وبردبرای حسین بهش می گفت داداش این جواب خوبی پسرمه
۰
۰
منتظر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
هیچوقت این كار رو نمی كنند كسی رو در محل قاتل خودش را اعدام كنند چون جو متشنج وهرج و مرج می شه ولی با اعضای خانواده قاتل كه میشه این كارو كرد حالا داریم براشون بر رفیق بد لعنت
۰
۰
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
من پسرخاله یاشار ....این كار كردن دلمونو شكستی خدافظ پسر خاله جون
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر