jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۲۳۰۲   ۱۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۳

«ست مولتون» نماینده دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: توافقنامه هسته ای امضا شده با ایران بهترین گزینه برای صلح جهانی است و من در رای گیری کنگره به آن رای مثبت خواهم داد و همقطارانم را نیز به این کار تشویق خواهم کرد.

نماینده کنگره :توافق با ایران بهترین گزینه است

مولتون در یادداشت منتشر شده در روزنامه بوستون گلوب، از خود به عنوان کهنه کار جنگی یاد کرد، نوشت، با مطالعه جزییات توافقنامه هسته ای امضا شده با ایران و شنیدن نظرات دیگران به این نتیجه رسیدم که این توافقنامه، عالی نیست اما می توان گفت که در حال حاضر بهترین گزینه است.

به گزارش ایرنا وی در توضیح استدلال خود گفت: با توجه به محدودیت ها و سازوکارهای بازرسی در نظر گرفته شده، این توافقنامه به قدر کافی قابل راستی آزمایی و اجرا است.

وی ادامه داد :افزون بر این، در قیاس با گزینه های اقدام نظامی و یا تلاش برای تشدید تحریم ها به امید گفت وگو درباره توافق، این توافقنامه باعث قوی تر شدن جایگاه ما می شود زیرا اقدام نظامی علیه ایران تنها باعث به تعویق انداختن پنج ساله برنامه هسته ای اش می شود و حفظ یا افزایش تحریم ها نیز زمانی موثر خواهند بود که گروه ائتلاف تحریم ها با یکدیگر همکاری کنند.

وی گفت که بعید است دستکم روسیه، چین و هند پس از رد این توافقنامه از سوی کنگره، به اعمال تحریم ها ادامه دهند. پس باید نتیجه گرفت که وضعیت ما با امضای این توافقنامه بهتر از شرایط استفاده از تحریم و گزینه نظامی است.

این نماینده دمکرات ها در کنگره افزود: آمریکا باید بار دیگر بر تعهد خود به متحدانش در خاورمیانه تاکید و برای ترمیم روابطی که به واسطه مذاکرات هسته ای نخ نما شده است، تلاش کند.

مولتون از اطمینان خود به تعهد جدی آمریکا به تل اویو گفت و افزود: هیچ توافقنامه ای، عالی نیست اما، ما باید همواره بر مبنای منافع ملی مان عمل کنیم و واقعیت های روز را در نظر بگیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر