jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۲۱۸۷۴ ۱۰ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۳

هیئت هندی در سفر به تهران نحوه پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار بدهی نفت این کشور به ایران را با مقامات ایرانی به بحث گذاشت.

سفر هیئت هندی به تهران برای پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار پول نفت ایران

هفته گذشته هیئتی از هند به ایران سفر کرد و راه های تسویه بدهی نفتی 6.5 میلیارد دلاری این کشور به تهران را با مقامات ایرانی مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد.

دستیابی شرکت هندی او ان جی سی ویدش (او وی ال) به امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز از دیگر موضوعات مذاکره هیئت هندی در تهران بوده است.

راجیو مهریشی، معاون وزیر اقتصاد و آشوتوش جیندال معاون وزیر نفت هند و مقاماتی از شرکت او ان جی سی ویدش از جمله مقامات هندی بودند که در قالب این هیئت به ایران سفر کرده اند.

به گزارش تسنیم، میدان گازی فرزاد بی که در سال 2012 توسط او وی ال کشف شد 21.68 تریلیون فوت مکعب گاز دارد. ایران تمایل داشت عملیات توسعه این میدان را به شرکت های هندی واگذار کند اما هند در پی وضع تحریم های غرب علیه ایران از انعقاد هرگونه قراردادی در این زمینه خودداری کرد.

به گفته منابع هندی مذاکرات در تهران دوستانه بوده است و بعد از مذاکرات در تهران معاون وزیر اقتصاد هند با مقامات بانک مرکزی هند دیدار کرده تا راهی عملی را برای پرداخت پول نفت ایران بیابد.

ممکن است هند پول انباشت شده نفت ایران را در چند قسط پرداخت کند. پیش تر بانک هندی یو سی او با بانک های پارسیان،‌ پاسارگاد، سامان و اقتصاد نوین برای تسویه طلب خود ارتباط برقرار کرده بود.

یک مقام هندی که در هیئت اعزامی به تهران قرار داشت گفت: هیچ چیزی هنوز اتفاق نیفتاده است. در طی ده روز آینده باید به چشم انداز روشنی برسیم.

بر اساس این گزارش مذاکرات هندی ها در مورد دستیابی شرکت او ان جی سی ویدش به امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز مثبت بوده است.

یک مقام هندی دیگر در این باره گفت: مدتی طول می کشد تا بیانیه ای رسمی در این رابطه منتشر شود اما موضوع مورد مذاکره در حال پیشرفت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر