jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۲۱۵۹۲   ۰۹ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۰

معاون دادستان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده روغن‌های پالم گفت: این پرونده با صدور قرار مجرمیت از دادسرای جرایم پزشکی و دارویی به دادگاه ارسال شد.

پرونده روغن‌ پالم به دادگاه ارسال شد

«ذبیح زاده» در گفت‌وگو با میزان در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده موسوم به روغن‌های پالم، اظهار کرد: این پرونده با تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست از دادسرای 19 تهران (دادسرای ویژه جرایم پزشکی و دارویی) به دادگاه ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، مرداد ماه سال گذشته بود که وزیر بهداشت در خصوص مصرف بیش از حد مجاز روغن پالم در لبنیات هشدار داد و گفت: پالم روغنی است که از مالزی وارد می‌شود و قیمت ارزانی دارد؛ اما برای سلامت مردم مضر است و طبق گزارشات واصله، تخلفاتی مبنی بر وجود این چربی در لبنیات گزارش شده و نیاز است شرکت‌های متخلف از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام شود تا این اتهام از گردن شرکت‌های لبنیاتی که از این روغن استفاده نمی‌کنند، برداشته شود.

وزیر بهداشت سپس با ارسال نامه‌ای به قوه قضاییه، از دستگاه قضا درخواست کرد تا به این پرونده ورود پیدا کرده و اجازه انتشار اسامی شرکت‌های استفاده کننده از روغن پالم را صادر کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژیه سخنگوی دستگاه قضا نیز در شصت و نهمین نشست خبری خود با اعلام خبر ورود قوه قضاییه به پرونده روغن‌های پالم، گفت: «نامه وزارت بهداشت در خصوص جرایم رخ داده در خصوص روغن پالم به قوه قضائیه واصل شده و آقای جعری دولت‌آبادی تاکید کرده‌اند که در خصوص موضوع استفاده از روغن پالم و دیگر مواردی که سلامت عمومی را تهدید می‌کنند، به صورت جدی وارد می‌شوند.» و بر این اساس پرونده‌ای در خصوص تخلفات شرکت‌ها در استفاده از روغن پالم در دادسرای جرایم پزشکی و دارویی تشکیل شد و در حال رسیدگی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها