چشم‌انتظاری‌ها ادامه دارد

آخرین اطلاعات از شناسایی شهدای غواص

بنابر آمار رسمی منتشر شده تا به امروز پیکر ۵۰ غواص شهید تفحص شده از عملیات کربلای چهار تعیین هویت شده و قریب به ۲۲۰ پیکر هنوز شناسایی نشده‌اند.
کد خبر: ۸۲۱۵۶۶
آخرین اطلاعات از شناسایی شهدای غواص

پس از گذشت بیش از ۴۰ روز از بدرقه تاریخی پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس که جمعی از غواصان شهید نیز در میان آن‌ها بودند، فرآیند هویت‌یابی این پیکرهای تفحص‌شده همچنان ادامه دارد و بنابر آمار منتشر شده تا کنون ۵۰ پیکر هویت‌یابی و شناسایی شده‌اند.

روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، روز گذشته خبر داد که پیکر پاک شهید حسینعلی بالویی یکی از غواصان شهید «عملیات کربلای 4» پس از ۲۹ سال از طریق پلاک هویت شناسایی شده است.

شهید بالویی فرزند اصغر، متولد سال ۴۹ و اعزامی از استان مازندران بوده است.

این شهید بزرگوار در سال ۶۵ از طریق بسیج استان مازندران اعزام و در عملیات «کربلای۴» در منطقه عملیاتی «ام‌الرصاص» به فیض شهادت نائل آمد.

شناسایی بالغ بر ۵۰ شهید غواص و خط شکن

همچنبن روز گذشته سرهنگ ابراهیم رنگین رئیس معراج شهدای مرکز گفت: پس از انجام اقدامات کارشناسی تا کنون موفق به شناسایی بالغ بر ۵۰ شهید از شهدای خط شکن و غواص از جمع ۱۷۵ شهید شده‌ایم. امید است با ادامه تلاش‌ها بتوانیم تعداد بیشتری از این شهدای عزیز را شناسایی و تحویل خانواده‌های چشم انتظارشان بدهیم.

رنگین در ادامه یادآور شد: قرار است این شهدای عزیز به همراه شهدای گمنام در ۲۵ شوال برابر با ۲۰ مرداد ماه سال جاری مصادف با شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) در استانهای مربوطه تشییع و به خاک سپرده شوند.

رئیس معراج شهدای مرکز گفت: با توجه به اینکه هنوز به خانواده‌های معظم شهدا شناسایی شده اطلاع رسانی صورت نپذیرفته، امکان انتشار اسامی شهدا نیست لذا به محض اطلاع رسانی به خانواده ها اسامی شهدا شناسایی شده از طریق مبادی ذی‌ربط در استان ها اعلام خواهد شد.

فرآیند شناسایی شهدا ادامه دارد

به گزارش مهر، ۲۸ اردیبهشت ماه پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند.

این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند.

طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر ۱۷۵ شهید از این ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای۴ بودند که با دستان بسته در یک گور دسته‌جمعی منطقه ابوفلوس کشف شدند.

پیکر مطهر این شهدا در ۲۶ خرداد ماه با استقبال بی‌نظیر مردم در تهران تشییع شد. این مراسم تشییع بیش از پنج ساعت به طول انجامید. از یک ماه پیش تا کنون مراحل شناسایی هویت آنان در حال انجام است.

هویت پیکر مطهر شهید سید جلیل میری ورکی خط‌شکن این عملیات اولین شهیدی بود که به‌ واسطه مدارک کامل شناسایی هویتش احراز و اعلام شد.

وی متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران و اعزامی لشکر ۲۵ کربلا بود که به‌عنوان خط‌شکن کربلای۴ در این عملیات به شهادت رسید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها