jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۹۷۸۴ ۰۳ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۲

صرافان بازار ارز و سکه نرخ هر دلار آمریکا را در روز جاری (شنبه) با 20 تومان رشد قیمت نسبت به روز پنجشنبه هفته گذشته سه هزار و287 تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با 8 هزار تومان افزایش 873 هزار تومان تعیین کردند.

رشد 20 تومانی نرخ دلار و 8 هزار تومانی قیمت سکه تمام

هر یورو در بازار آزاد با 25 تومان رشد نسبت به روز مذکور سه هزار و 620 تومان و هر پوند نیز با 39 تومان افزایش 5 هزار و 124 تومان قیمت خورد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 8 هزار تومان رشد 873 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم هم با 6 هزار تومان رشد 870 هزار تومان تعیین قیمت شد.

هر نیم سکه با 3هزار تومان رشد 473 هزار تومان و هر ربع سکه نیز بدون تغییر قیمت 262 هزار تومان فروخته شد.

هر سکه یک گرمی بدون تغییر قیمت 168 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 89 هزار و100 تومان خرید وفروش شد.

هر اونس طلا در معاملات امروز 1100 دلار قیمت گذاری شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر