jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۹۳۹۳   ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۵

مدیر اف بی آی اذعان کرد که داعش به دلیل ترغیب مردم آمریکا به کشتار و انجام عملیات های تروریستی به مراتب از القاعده خطرناک تر است.

داعش از القاعده برای ما خطرناک تر است

جیمز کومی مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در سخنانی اظهار داشت: گروه تروریستی داعش، به ویژه در ماه های اخیر و پس از تلاش چند ساله خود در عرصه رسانه های اجتماعی توانسته است برخی از شهروندان آمریکایی ها و اروپایی را به سمت افراطی گری هدایت و ترغیب کند.

وی افزود: در ۸ هفته گذشته، اف بی آی تعدادی از عناصر وابسته به این گروه تروریستی را دستگیر کرده و تحقیقات برای ادامه این روند نیز ادامه دارد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در ادامه این گزارش به تناقضی آشکار اشاره کرده و نوشت: ابراز نگرانی مدیر اف بی آی در حالی است که در ماه سپتامبر، مسئولان ارشد اطلاعاتی و امنیتی آمریکا خطر داعش را کمرنگ عنوان کرده و گفته بودند که این گروه توانایی حمله به آمریکا را ندارد.

گفتنی است، آمریکا از حامیان این گروه تروریستی بوده و عکس ها و تصاویر ارسال کمک های تسلیحاتی آمریکا به این گروه در محافل خبری گوناگونی درج شده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها