jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۸۱۹۰۰۰ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۲

روسای دو فراکسیون اصولگرای مجلس شورای اسلامی در راستای ارائه فهرست واحد به صحن علنی جهت انتخاب اعضای کمیسیون ویژه بررسی توافق هسته ای در حال رایزنی هستند.

رایزنی حداد و جلالی برای تعیین ترکیب «کمیسیون ویژه بررسی توافق»

در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی پس از آنکه وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی گزارش خود را از متن برجام ارائه دادند، با پیشنهاد ۲۴ نماینده مجلس و رای اکثریت نمایندگان مقرر شد کمیسیون ویژه بررسی توافق وین تشکیل شود.

طبق آیین نامه مجلس در مسائل مهم و استثنایی که برای کشور پیش می آید و در این خصوص تشکیل کمیسیون ویژه ای برای رسیدگی و تهیه گزارش ضرورت پیدا می کند، به پیشنهاد حداقل ۱۵ نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل می شود. اعضای کمیسیون ویژه که ۱۵ نفر خواهند بود، مستقیما در جلسه علنی توسط نمایندگان با رای مخفی و اکثریت نسبی انتخاب خواهند شد.

از دقایق اولیه تشکیل جلسه روز چهارشنبه حداد عادل و کاظم جلالی، روسای دو فراکسیون اصلی مجلس، به همراه تعدادی از اعضا مشغول رایزنی در این خصوص بودند.

روسای دو فراکسیون مجلس هم اکنون در حال رایزنی برای پیدا کردن راهکاری برای معرفی اعضای کمیسیون ویژه هستند. گفته می شود دو فراکسیون مجلس قصد دارند فهرست واحدی را به صحن علنی جهت رای‌گیری برای عضویت در کمیسیون ویژه معرفی کنند.

پیش از این دو فراکسیون اصولگرای مجلس توانسته بودند در انتخابات هیات رئیسه مجلس نیز در مورد ریاست و نواب رئیس به فهرست واحد برسند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر