jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۸۷۳۶ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۳۲

ساکنان روستایی در قزاقستان به دلیلی نامشخص، ناگهان چند ساعت یا حتی چند روز به خواب می‌روند و پس از بیدار شدن، چیزی به یاد نمی‌آورند.

«خواب مرموز» در یک روستای قزاقستان!

این پدیده مرموز و عجیب در این روستا با عنوان «بیماری خواب» شناخته شده است.

افراد مبتلا به این بیماری در شرایط غیرمعمول و هنگام انجام فعالیت‌های روزانه مثل راه‌ رفتن، سر کلاس درس و حتی در حین رانندگی ناگهان به خواب می‌روند و گاهی این خواب تا چند روز متوالی طول می‌کشد و بیمار پس از بیدار شدن چیزی از اتفاقاتی که گذشته به یاد نمی‌آورد. این بیماری پیر و جوان را در این روستا مبتلا می‌کند و حتی حیوانات خانگی نیز از این مشکل در امان نیستند.

مقامات دولتی و کارشناسان در مورد دلایل بروز آن سردرگم هستند و فرضیات مختلفی ارائه می‌کنند.

برخی از آنان سطح بالای مواد رادیواکتیو را با این موضوع مرتبط می‌دانند در حالی که گروهی دیگر وجود منوکسیدکربن و فلزات سنگین را که می‌توانند در سطحی مشخص برای بدن سمی باشند، علت این پدیده می‌دانند.

با این حال دولت قزاقستان به تازگی اعلام کرده که به گفته کارشناسان، سطح بالای دی‌اکسیدکربن و هیدروکربن‌های ناشی از معادن اورانیوم توجیه‌کننده علت خواب رفتن ناگهانی ساکنان این روستا و علائم مرتبط با آن است.

بیماری خواب از ماه مارس سال 2013 در میان اهالی و حیوانات این روستا شایع شده که از آن زمان حدود 140 نفر با این مشکل رو به رو شده‌اند.

فراموشی، حالت تهوع، سردرد شدید و گیجی از دیگر علائم این بیماری مشکوک است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر